Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Rynek akcji – krajowy WIG20 najsłabszy w Europie. Spółki odzieżowe (LPP i CCC) ciągną indeks w dół

|
selectedselectedselected
Rynek akcji – krajowy WIG20 najsłabszy w Europie. Spółki odzieżowe (LPP i CCC) ciągną indeks w dół | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Czwartkowa sesja zakończyła się przeceną kluczowych amerykańskich indeksów o ok. 1,6%. Wczoraj w Europie również dominowała podaż, niemiecki DAX potaniał o 1,3%, francuski CAC40 o 1,2%, a lider spadków węgierski BUX o 2,5%.

Na dzisiejszej azjatyckiej sesji panują zróżnicowane nastroje, najmocniejszy indeks SSE Comp zyskuje ok. 0,8%, a Hang Seng znajdujący się na dnie traci około 0,7%. Dziś odbędzie się kolejna tura ukraińsko-rosyjskich rozmów, prezydent Turcji Recep Erdogan dąży do spotkania przywódców Wołodymyra Zełenskiego i Władimira Putina. Po zapowiedzi uwolnienia amerykańskich rezerw ropy cena surowca potaniała o ok. 10%, WTI kosztuje obecnie poniżej 100 USD/b. Prezydent Joe Biden wezwał Kongres do nakładania dodatkowych opłat na koncerny, które nie eksploatują swoich pół naftowych. USA nałożą sankcje na kolejne 120 firmy z Rosji i Białorusi. Prezydent Rosji podpisał dekret nakazujący płatności za gaz w rublach, pod groźbą wstrzymania dostaw. Europa odmawia zapłaty za dostawy w rosyjskiej walucie i przygotowuje się do wstrzymania importu.

Rynek akcji – krajowy WIG20 najsłabszy w Europie. Spółki odzieżowe (LPP i CCC) ciągną indeks w dół - 1Rynek akcji – krajowy WIG20 najsłabszy w Europie. Spółki odzieżowe (LPP i CCC) ciągną indeks w dół - 1

 

Krajowy indeks WIG20 (-2,1%) należał wczoraj do najsłabszych w Europie

Wśród blue chipów nie potaniały jedynie walory koncernów paliwowych Orlenu (+0,5%) i Lotosu (+0,3%). Największą przecenę odnotowały spółki odzieżowe - LPP (-8,2%) i CCC (-3,4%), a także CD Projekt (-4,3%).

Reklama

Indeksy mWIG40 (-0,4%) i sWIG80 (+0,1%) nie zmieniły znacząco swojej wartości. Wśród średnich spółek do liderów wzrostów należała Selvita (+11,6%) – po publikacji wyników i strategii na lata 2022-2025. Mocny był także Livechat (+6%) i Comarch (+5,6%). Na dnie indeksu znaleźli się producenci gier TS Games (-10%) i HUUUGE (-5%).

W indeksie małych spółek ponownie najmocniej zniżkowały ukraińskie spółki w tym Coal Energy (-6,2%) i Astarta (-3,7%), ale słaby był również Shoper (-5,8%). Producent gier z indeksu sWIG80 – PCF Group nie podążył za śladami większych spółek z branży i odnotował wczoraj 5%-owy wzrost.

 

Z pozostałych spółek:

1. Przychody Grodna w okresie kwiecień 2021 – marzec 2022 r. wyniosły 1,2 mld zł, rosnąc o 68% w stosunku do poprzedniego roku obrotowego.

2. mBank nie wypłaci dywidendy za 2022 r., w związku z niepewnością związaną z wojną na Ukrainie, jednak podtrzymuje strategię wypłaty 50% zysku w kolejnych latach.

Reklama

3. Cavatina Holding zarobiła w 2021 r. o 30% więcej r/r, zysk netto wyniósł 190 mln zł.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Biuro Maklerskie Alior Banku prowadzi działalność maklerską na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. Jesteśmy bezpośrednim uczestnikiem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Działamy jako wydzielona organizacyjnie jednostka w strukturach Alior Banku. Od początku działalności Biuro Maklerskie Alior Banku świadczy kompleksowe usługi w zakresie rynku kapitałowego, kładąc szczególny nacisk na profesjonalizm, innowacyjność, bezpieczeństwo, kulturę obsługi oraz rozwój alternatywnych kanałów dystrybucji.


Reklama
Reklama