Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Poranne notowania na GPW (komentarz): indeks WIG20 jest już powyżej poziomu 1500 pkt.

|
selectedselectedselected
Poranne notowania na GPW (komentarz): indeks WIG20 jest już powyżej poziomu 1500 pkt. | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Poprzednia sesja w skrócie

Poprzednią sesją był poniedziałkowy handel, w dniu Wszystkich Świętych polska giełda była zamknięta. Początek tygodnia rozpoczął się od pozytywnych wiadomości związanych z rozwojem energetyki jądrowej w Polsce i kontynuacji optymistycznego trendu z rynków Zachodu. WIG20 zakończył kolejny dzień powyżej poziomu 1500 pkt.

Na giełdach zagranicznych występowały delikatne wyprzedaże w oczekiwaniu na decyzję Federalnego Komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku w sprawie stóp procentowych w USA. Amerykańskie indeksy zamknęły sesję spadkami poniżej jednego procenta.

Poranne notowania na GPW (komentarz): krajowy indeks WIG20 zakończył kolejny dzień powyżej poziomu 1500 pkt. Wycena subindeksu WIG-Banki urosła o 2,5% - 1Poranne notowania na GPW (komentarz): krajowy indeks WIG20 zakończył kolejny dzień powyżej poziomu 1500 pkt. Wycena subindeksu WIG-Banki urosła o 2,5% - 1

Na naszym polskim rynku, najważniejszą wiadomością było zawarcie listu intencyjnego ZE PAKu wraz z PGE odnośnie budowy elektrowni jądrowej z koreańską spółką Korea Hydro & Nuclear Power. Początkowo informacja ta wywindowała wyceny ZE PAKu powyżej 25% wzrostów, ale ostatecznie wzrosty zakończyły się na poziomie o 5,8% wyżej niż na otwarciu. Widoczne były również wzrosty banków, - wycena indeksu WIG-Banki urosła o 2,5%. Santander Polska poszedł górę o 5,5%, mBanku 5%, a ING Banku Śląskiego o niecałe 4,5%.

Reklama

Poranne notowania na GPW (komentarz): krajowy indeks WIG20 zakończył kolejny dzień powyżej poziomu 1500 pkt. Wycena subindeksu WIG-Banki urosła o 2,5% - 2Poranne notowania na GPW (komentarz): krajowy indeks WIG20 zakończył kolejny dzień powyżej poziomu 1500 pkt. Wycena subindeksu WIG-Banki urosła o 2,5% - 2

Bez większego echa przeszła informacja o październikowym odczycie inflacji w Polsce. Polskie CPI r/r wyniosło 17,9%. Na wyniki giełdowe nie miało to większego przełożenia, a dominującym prądem obrotów na GPW pozostawał temat energetyki jądrowej i sentymentu zagranicznego.

Poranne notowania na GPW (komentarz): krajowy indeks WIG20 zakończył kolejny dzień powyżej poziomu 1500 pkt. Wycena subindeksu WIG-Banki urosła o 2,5% - 3Poranne notowania na GPW (komentarz): krajowy indeks WIG20 zakończył kolejny dzień powyżej poziomu 1500 pkt. Wycena subindeksu WIG-Banki urosła o 2,5% - 3

 

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Wtorkowa publikacja finalnych wskaźników PMI dla przemysłu, która przypada na pierwszy dzień nowego miesiąca została w większości krajów przesunięta na środę. We wtorek poznaliśmy jedynie szacunki dla Wielkiej Brytanii oraz USA. Dane dla krajów europejskich, w tym również dla Polski, opublikowane zostaną w środę. Tego samego dnia Federalny Komitet ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC) podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych w USA. Konsensus zakłada wzrost funduszy do poziomu 3.75-4.00% co jest również zgodne z sygnałami płynącymi z Fed. Będzie to najważniejsze wydarzenie makroekonomiczne w tygodniu, od którego zależeć będzie sentyment obecny na rynkach zagranicznych, które mają przełożenie na nastroje na Książęcej.

Reklama

Poranne notowania na GPW (komentarz): krajowy indeks WIG20 zakończył kolejny dzień powyżej poziomu 1500 pkt. Wycena subindeksu WIG-Banki urosła o 2,5% - 4Poranne notowania na GPW (komentarz): krajowy indeks WIG20 zakończył kolejny dzień powyżej poziomu 1500 pkt. Wycena subindeksu WIG-Banki urosła o 2,5% - 4

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BNP Paribas Biuro Maklerskie

BNP Paribas Biuro Maklerskie

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas S.A. jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce - działa na rynku papierów wartościowych od 1992 roku. Materiały analityczne tworzone są przez Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w skład którego wchodzą Lukas Cinikas, Szymon Nowak, Michał Krajczewski i Adam Anioł.


Reklama
Reklama