Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Obligacje: spokojna sesja na FI

|
selectedselectedselected
Obligacje: spokojna sesja na FI  | FXMAG INWESTOR
materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Krótki koniec krzywej po obu stronach Oceanu w niewielkim stopniu reagował na publikacje dotyczące inflacji. Spadały nieco dochodowości długiego końca UST. Ostatecznie amerykańska krzywa na głównych węzłach przesunęła się o 0, -4 oraz -7 pb. do odpowiednio 4,87% (2Y), 3,81% (10Y) oraz 3,85% (30Y). Analogiczne ruchy obserwowaliśmy na bundach, gdzie niemiecka krzywa przesunęła się o 0, -3 oraz -4 pb. do odpowiednio 3,27% (2Y), 2,39% (10Y) oraz 2,39% (30Y).

Nie oczekujemy dziś podwyższonej zmienności na FI. Ciężar danych makro jest przesunięty na drugą cześć tygodnia, a dodatkowo dzisiejsze notowania są skrócone ze względu na jutrzejszy Dzień Niepodległości.

Obligacje: spokojna sesja na FI  - 1Obligacje: spokojna sesja na FI  - 1

 

SPW delikatne wsparte odczytem CPI

Reklama

Krótko po publikacji wstępnych danych o krajowej inflacji obserwowaliśmy delikatne umocnienie SPW. Cała sesja podobnie jak na rynkach bazowych była ogólnie spokojna. Ostatecznie na głównych węzłach zmiany wyniosły -2, -6 oraz -5 pb. do odpowiednio 5,85% (2Y), 5,65% (5Y) oraz 5,78% (10Y). W tle napłynął komunikat MF o planowanych 3-4 przetargach sprzedaży obligacji z podażą w przedziale 18-30 mld zł (III kw. 2023). W bieżącym kwartale możliwe jest przeprowadzenie 2-3 przetargów zamiany. Jednocześnie MF planuje w lipcu jeden przetarg sprzedaży obligacji (21 lipca z podażą 4-8 mld zł) oraz jeden przetarg zamiany (11 lipca).

Obligacje: spokojna sesja na FI  - 2Obligacje: spokojna sesja na FI  - 2

Dziś, nie oczekujemy podwyższonej zmienności na SPW. Słabe dane PMI z krajowego przemysłu (45,1 pkt, kons. 46,7 pkt) nie są prawdopodobnie dużym zaskoczeniem dla rynku, biorąc pod uwagę negatywne sygnały analogicznego indeksu z Niemiec.

Zobacz także: Dywidendy na warszawskiej giełdzie - czyje akcje warto mieć w tym tygodniu?

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama