Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Nowa struktura właścicielska w znanej spółce z GPW

|
selectedselectedselected

W październiku 2022 r. spółka Medicalgorithmics podpisała umowę inwestycyjną z Biofund Capital Management, kończąc tym samym przegląd opcji strategicznych. Biofund zgodził się objąć 4.976.384 nowych akcji (stanowiących 50.0% udziałów pomniejszonych o jedną akcję po transakcji) za 13.8 mln PLN w gotówce oraz 100% udziałów w Kardiolytics. 

Nowa struktura właścicielska w znanej spółce z GPW
freepik
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Oprócz wkładu pieniężnego, Biofund zobowiązał się do zapewnienia spółce dodatkowego finansowania w wysokości do 13.8 mln PLN w okresie trzech lat od daty objęcia akcji. Zobowiązanie to jest uzależnione od uzasadnionych potrzeb Medicalgorithmics oraz możliwości pozyskania finansowania od podmiotów trzecich, na warunkach i w terminach uzgodnionych z Radą Nadzorczą.  

 

Inwestycja Biofund znacząco zmieniła strukturę akcjonariatu. Obecnie, poza Biofundem, udziały powyżej 5% posiadają dwa podmioty - PZU PTE oraz NN PTE (OFE i DFE). Udziały Miri Capital Management oraz Pana Marka Dziubińskiego spadły w wyniku transakcji poniżej progu 5%. 

 

Reklama

nowa struktura wlascicielska w znanej spolce z gpw grafika numer 1nowa struktura wlascicielska w znanej spolce z gpw grafika numer 1

 

Ponadto Biofund powołał trzech członków do Rady Nadzorczej: Pana Krisa Siemionowa, Pana Pawła Lewickiego oraz Pana Davida Casha. W rezultacie mają teraz trzech przedstawicieli w siedmioosobowej radzie..

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama