Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Najważniejsze czynniki ryzyka dla działalności spółki ZEW Kogeneracja

|
selectedselectedselected
Najważniejsze czynniki ryzyka dla działalności spółki ZEW Kogeneracja | FXMAG INWESTOR
materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Ryzyko cen węgla, gazu i CO2. Duża zmienność cen paliw i CO2 może prowadzić do dużej zmienności wyników spółki, ponieważ taryfy zatwierdzane przez URE zazwyczaj nie nadążają za kosztem produkcji ciepła, a poziom taryfy może nie odzwierciedlać wszystkich kosztów związanych ze sprzedażą ciepła.

 

Ryzyko zmiany polityki zabezpieczeń. Do tej pory wydawało się, że spółka prowadzi odpowiednią politykę hedgingową – średnia cena sprzedaży energii elektrycznej, koszt CO2 i koszt węgla zwykle podążały za benchmarkami, co zapewniało dużą przewidywalność wyników. Gdyby jednak spółka zdecydowała się na zmianę polityki hedgingowej (np. ze względu na rosnące zadłużenie), mogłoby to wpłynąć na nasze prognozy na kolejne lata.

 

Reklama

Ryzyko czynników obciążenia. Jeśli ceny gazu utrzymają się na wysokim poziomie dłużej niż zakładamy, to obłożenie EC Zielona Góra i nowej Czechnicy może utrzymywać się na znacznie niższych poziomach.

 

Ryzyko wzrostu kosztów budowy nowej Czechnicy. W świetle rosnących kosztów surowców widzimy ryzyko, że nakłady inwestycyjne na nową Czechnicę przekroczą zakładany budżet, co może obniżyć rentowność tego projektu.

 

 

Reklama

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama