Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Medicalgorithmics S.A.: czy jest szansa na odbicie kursu akcji spółki? Najważniejsze wiadomości i informacje o firmie

|
selectedselectedselected
Medicalgorithmics S.A.: czy jest szansa na odbicie kursu akcji spółki? Najważniejsze wiadomości i informacje o firmie  | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Pomimo tego, że na koniec 2021 r. spółka pozyskała 2,9 mln USD, na początku lutego Zarząd poinformował, że dodatkowe potrzeby płynnościowe spółki w 2022 r. szacowane są na 3,0-5,0 mln USD. Taki ruch uzasadniono rewizją w dół prognoz finansowych Medi-Lynx.

W celu zaspokojenia tych potrzeb płynnościowych firma szukała m.in. nowego inwestora, nowego finansowania dłużnego czy sprzedaży swoich aktywów, ale ostatecznie zdecydowała się na podniesienie kapitału poprzez emisję do 0,32 mln akcji (7% wszystkich akcji) po cenie nie niższej niż 18 zł/akcję, co pozwala pozyskać 1,4 mln USD. Jednak w marcu 2022 roku NWZA ostatecznie nie zatwierdziło tej emisji akcji i teraz naszym zdaniem ostatnią szansą na zapewnienie potrzebnej płynności jest znalezienie nowego inwestora lub pozyskanie nowego finansowania dłużnego. W przeciwnym razie, ponieważ koszty działalności spółki są stosunkowo stałe i trudne do obniżenia, już w 2022/23e widzimy wysokie ryzyko wystąpienia istotnych ryzyk bilansowych.

Medicalgorithmics S.A.: czy jest szansa na odbicie kursu akcji spółki? Najważniejsze wiadomości i informacje o firmie  - 1Medicalgorithmics S.A.: czy jest szansa na odbicie kursu akcji spółki? Najważniejsze wiadomości i informacje o firmie  - 1

W 2021 roku firma wykazała, że jest w stanie poprawić liczbę wysokomarżowych wniosków, uważamy, że w świetle mniejszej liczby przypadków covid19 firma powinna być w stanie poprawić łączną liczbę wniosków o 6%/6% r/r w latach 2022/23e przy wzroście wniosków wysokomarżowych o 12%/10% r/r. To w połączeniu z korzystniejszym kursem USDPLN skłania nas do szacunków EBITDA na poziomie -1,2/7,8 mln zł w 2022/23e.

Reklama

Podkreślamy, że inwestycja w akcje spółki niesie ze sobą bardzo duże ryzyko związane z pozycją bilansową. Jednak biorąc pod uwagę rosnącą liczbę wniosków i jej poprawiającą się strukturę uważamy, że spółka powinna być w stanie uniknąć niewypłacalności i osiągnąć próg rentowności FCF w 2024e, ale najpierw musi znaleźć nowe finansowanie dłużne. W oparciu o takie założenia wyceniamy akcje spółki na 12,8 zł/akcję z potencjalnym spadkiem na poziomie 13%.

Medicalgorithmics S.A.: czy jest szansa na odbicie kursu akcji spółki? Najważniejsze wiadomości i informacje o firmie  - 2Medicalgorithmics S.A.: czy jest szansa na odbicie kursu akcji spółki? Najważniejsze wiadomości i informacje o firmie  - 2

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama