Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Dług zagraniczny pod znakiem luzowania polityki monetarnej. Koniec bessy już pewny?

|
selectedselectedselected
Dług zagraniczny pod znakiem luzowania polityki monetarnej. Koniec bessy już pewny? | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Rok 2024 będzie przebiegać pod znakiem luzowania polityki monetarnej przy realizacji oczekiwanego przez nas scenariusza „miękkiego lądowania” gospodarki USA. Zakładamy, że w przeciągu całego roku Fed oraz ECB zdecydują się przynajmniej na trzy obniżki stóp procentowych. Naszym zdaniem proces ten rozpocznie się najpóźniej w połowie roku przy akompaniamencie postępującej dezinflacji, która w USA i strefie euro pozwoli w końcówce roku trwale powrócić inflacji CPI do strefy 2-2,5% r/r.

 

Zobacz także: Trzeba czasami zejść na ziemię – czyli jak trzymać w ryzach oczekiwania względem rynku akcji

 

 

Koniec 2023 r. pokazał, że bessa w segmencie zagranicznego rynku długu zakończyła się definitywnie. Uważamy, że w kategorii długu zagranicznego nie brakuje funduszy, których oczekiwana stopa zwrotu w horyzoncie kolejnych 12 miesięcy oscyluje wokół 10%. Szczególnie stawiamy na dług korporacyjny (dla tych, którzy chcą uniknąć zmienności lepszym rozwiązaniem będą fundusze z przewagą długu o ratingu inwestycyjnym). Zakładamy, że potencjał do dwucyfrowej stopy zwrotu nadal tkwi w długu rynków wschodzących.

Reklama

 

Dług zagraniczny pod znakiem luzowania polityki monetarnej. Koniec bessy już pewny? - 1Dług zagraniczny pod znakiem luzowania polityki monetarnej. Koniec bessy już pewny? - 1

 

***Materiał pochodzi z: „Barometru inwestycyjnego Xelion”, którego pełną zawartość możesz zobaczyć i pobrać klikając w poniższy przycisk:

Barometr Inwestycyjny Xelion

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Kamil Cisowski

Kamil Cisowski

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada licencję Maklera Papierów Wartościowych oraz tytuł CFA. Karierę rozpoczął w 2008 r., a doświadczenie zdobywał w Departamencie Skarbu Raiffeisen Bank Polska, w Domu Maklerskim X-Trade Brokers oraz w PKO Banku Polskim. Od września 2015 r. w MetLife TFI odpowiadał za makroalokację w funduszach zagranicznych, komunikację inwestycyjną, a także rozwój oferty produktowej. Pracę w Domu Inwestycyjnym Xelion rozpoczął w 2017 r.


Reklama
Reklama