Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Bazowe rynki długu zrobiły wszystko co mogły w tym roku! Szykują się już na kolejny

|
selectedselectedselected
Bazowe rynki długu zrobiły wszystko co mogły w tym roku! Szykują się już na kolejny | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Do większych zmian na bazowych rynkach długu prawdopodobnie nie dojdzie przed końcem roku. W 2023 praktycznie nie ma już istotnych danych z rynków bazowych, także posiedzenia Fed i EBC są za nami. Reakcja inwestorów na Fed i EBC sugeruje jednak, że cały czas mamy ryzyko zawężenia spreadu między krzywą amerykańską i niemiecką, choć w mniejszej skali niż obserwowaliśmy w poprzednim tygodniu.

 

Rynek nad wyraz spokojnie przyjął plany budżetu na 2024 w wydaniu nowej koalicji. Rewizja deficytu jest ograniczona, co powinno być pozytywną informacją, ale zakładamy że to nie koniec prac nad budżetem a dodatkowo polski dług istotnie zyskał w ostatnich tygodniach, dzięki spadkowi rentowności na rynkach bazowych, stąd brak dodatkowej reakcji na informacje o budżecie. Rynek jak na razie wierzy w politykę nowego rządu i szanse na 1) zdywersyfikowanie pokrycia potrzeb pożyczkowych na 2024 i 2) mniej ekspansywną politykę fiskalną w kolejnych latach. Powinno to skłaniać inwestorów zagranicznych do redukcji niedoważenia w SPW, prowadząc do niewielkich spadków rentowności. Przed nami seria danych z kraju, ale prawdopodobnie także nie wywoła ona już dużych zmian.

 

Zobacz także: 2023 rok nie zaskoczy już kursu EUR/PLN! Na nowe impulsy trzeba poczekać…

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


ING Bank Śląski analizy i komentarze

ING Bank Śląski analizy i komentarze

Bank komercyjny z siedzibą w Katowicach, świadczący usługi bankowe dla klientów indywidualnych oraz firm i instytucji. Jest 5. bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów. W II kwartale 2021 bank obsługiwał ponad 4,3 mln klientów detalicznych oraz ponad 504 tys. klientów korporacyjnych.

Obserwuj autoraTwitterLinkedInYouTube


Reklama
Reklama