Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Bank wypłaci zaległą dywidendę! Kolejna spółka ucieka z GPW - "więcej wad niż korzyści"

|
selectedselectedselected

Środek tygodnia na warszawskiej sesji zakończył się bez znacznych wahań, choć na szerokim rynku przeważały wzrosty. Do kluczowych informacji można zaliczyć pozwolenie od KNF dla Pekao na wypłatę zaległej dywidendy z 2020 roku, a także rezygnację prezesa PKO BP Dariusza Szweda.

Bank wypłaci zaległą dywidendę! Kolejna spółka ucieka z GPW - "więcej wad niż korzyści"
eastnews
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Środowa sesja była dość spokojna na warszawskim parkiecie - większość czołowych indeksów odnotowało symboliczne wzrosty, jedynie indeksy średnich i małych spółek zaliczyły niewielką stratę. Liderem wzrostów okazał się indeks WIG20, którego notowania wzrosły dziś o 0,65 proc., do 2347,31 pkt. Szeroki indeks WIG odnotował wzrost o 0,41 proc., natomiast indeksy sWIG80 i mWIG40 zakończyły sesję na minusie, kolejno: -0,17 i -0,18 proc.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Spółka zniknie z GPW? Jest reakcja akcjonariuszy - To nieśmieszny żart!

 

Reklama

Spośród spółek wchodzących w skład WIG20 liderem wzrostów na środowej sesji był Santander Bank Polska, którego akcje zyskały 3 proc. (wzrost do 14,4000 PLN). Tuż za nim, ze wzrostem o 2,98 proc. uplasował się LPP, którego akcje poszły w górę do 16 230 PLN.

Liderem spadków okazał się dziś Cyfrowy Polsat (-1,45 proc.), ponownie zmierzający w stronę historycznych minimów (10,8800 PLN na zamknięciu sesji). Od początku roku akcje Polsatu są już na niemal 12 proc. minusie, ustępując pod tym względem jedynie Pepco Group.

Spadki na zbliżonym poziomie (-1,40 proc.) odnotował dziś także Orange Polska.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Stopy procentowe w Polsce - zła wiadomość dla kredytobiorców. Jak reaguje kurs PLN?

 

Reklama

Do istotniejszych wydarzeń środowej sesji można zaliczyć przede wszystkim zezwolenie od KNF dla Banku Pekao na wypłatę niepodzielonego zysku z 2019 roku w formie nadzwyczajnej dywidendy. Do podziału jest 1,685 mld PLN, co przełożyłoby się na wypłatę 6,41 PLN na akcję. Dla porównania, w 2023 roku Pekao wypłaciło 5,42 PLN dywidendy z 1,423 mld PLN zysku za 2022 rok.

Dzień po Drozapol-Profil chęć opuszczenia warszawskiej giełdy wyraził główny akcjonariusz Wojasa, AM Invest, który chce ściągnąć spółkę z GPW po cenie 8,20 PLN za akcję. Środowa sesja dla Wojasa zakończyła się z nieznacznym spadkiem na kursie 8,16 PLN. Zapisy na akcje rozpoczną się 12 lutego i potrwają do 13 marca. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 18 marca, a dzień rozliczenia transakcji - 21 marca.

 

Zobacz także: Spółka z GPW rośnie już o ponad 150%! Kurs wystrzelił po krótkim komunikacie

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama
Reklama