Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

ATM Grupa: Omówienie wyników finansowych za 1Q22 [w ramach GPWPA3.0]

|
selectedselectedselected
ATM Grupa: Omówienie wyników finansowych za 1Q22 [w ramach GPWPA3.0] | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Opinia: Negatywnie, z uwagi na raportowaną EBITDA i zysk netto poniżej naszych oczekiwań o odpowiednio 6% i 18%, również słabsze przychody w segmencie produkcji TV są rozczarowujące.

Oceniamy wyniki ATM Grupy za 1Q22 negatywnie nie tylko ze względu na słabsze wyniki na poziomie raportowanej EBITDA i zysku netto niż w naszych prognozach (PLN 8.6m i PLN 4.3m, 6% i 18% poniżej naszych szacunków odpowiednio), ale także z uwagi na niższe przychody w segmencie produkcji TV (co jest szczególnie widoczne w wielkości fakturowanych przychodów, które spadły o 44% r/r w 1Q22). Mimo wszystko wskazujemy, że niższa EBITDA od naszych szacunków może wynikać z potencjalnie jednorazowych kosztów (patrząc po wyższych pozostałych kosztach operacyjnych niż zazwyczaj). Zgodnie z komentarzem z konferencji po 4Q21 ATM Grupa nie rozpoznała w 1Q22 jednorazowego zysku na projekcie nieruchomościowym w Szwecji, który najprawdopodobniej przesunął się na 2Q22E.

W przepływach pieniężnych wskazujemy na udzielenie przez spółkę aż PLN 8.1m pożyczek do nie wymienionych z nazwy w sprawozdaniu podmiotów, co traktujemy jako kolejne ryzyko biorąc pod uwagę ostatnią historię z odpisami na udzielonych pożyczkach (PLN -6.3m odpisu w 4Q21 na pożyczce do stowarzyszonej spółki zależnej).

 

ATM Grupa nie organizuje telekonferencji po wynikach za 1Q22

  • Przychody. Łączne przychody za 1Q22 wyniosły PLN 46.6m (-12% r/r lub +1% r/r jeśli wyłączyć segment nieruchomościowy) i były 4% poniżej naszych oczekiwań głównie poprzez znacznie niższe przychody w segmentach produkcji TV i nieruchomości (odpowiednio PLN 33.5m/0.0m vs. PLN 37.7m/2.3m założonych przez nas). Wskazujemy na zaskakująco niski poziom przychodów zafakturowanych w 1Q22 (PLN 17.0m vs. PLN 30.5m rok temu i średnio kwartalnie PLN 35.1m w 2021 roku), co oceniamy negatywnie, ponieważ produkcja treści nie powinna być tak dotknięta chwilowym spowolnieniem na rynku reklamy TV po rosyjskiej agresji na Ukrainę. Z drugiej strony przychody z segmentu zarządzania aktywami były powyżej naszych oczekiwań (PLN 18.5m, +39% r/r).
  • EBITDA. Odnosimy się do raportowanej EBITDA, chociaż naszym zdaniem skorygowana EBITDA (wyłączając amortyzację aktywów programowych z łącznej amortyzacji) jest lepszą i bardziej porównywalną miarą. Skonsolidowana raportowana EBITDA za 1Q22 wyniosła PLN 8.6m (-11% r/r). Amortyzacja aktywów programowych wyniosła w 1Q22 PLN 0.0m vs. PLN 0.4m założone przez nas. Wyłączając amortyzację aktywów programowych, standaryzowana EBITDA segmentu produkcji TV wyniosła PLN 3.2m vs. PLN 4.2m założone przez nas, co oceniamy jako rozczarowujący wynik. Z drugiej strony podkreślamy pozytywne zaskoczenia w segmencie zarzadzania aktywami (PLN 5.9m vs. PLN 5.2m zakładane przez nas). W 1Q22 ATM Grupa rozpoznała pozostałe przychody netto w wysokości tylko PLN 0.1m vs. PLN 0.8m rok temu i poniżej średniej z ostatnich kwartałów (zakładaliśmy PLN 0.9m). To sugeruje, że jakieś dodatkowe koszty o jednorazowej charakterystyce mogły się pojawić w 1Q22 (nie były wskazane w sprawozdaniu). W 1Q22 ATM Grupa nie rozpoznała choćby częściowego odwrócenia odpisu z 4Q21 w wysokości PLN 6.3m na pożyczce do spółki zależnej FM Aldentro.
  • EBIT. EBIT wyniósł PLN 4.7m (-9% r/r) w porównaniu do PLN 4.3m założonego przez nas.
  • Zysk netto. Skonsolidowany zysk netto wyniósł PLN 4.3m (-14% r/r) i był poniżej naszej prognozy PLN 5.3m. Rozpoznany wynik przypisany jednostkom stowarzyszonym wyniósł PLN 0.9m vs. PLN 2.0m założone przez nas, i uwzględniał PLN 0.6m przypisane Boombitowi (prawie proporcjonalnie do wyników Boombitu, my zakładaliśmy PLN 0.8m), PLN 0.4m przypisane łącznie Black Photon i Luminie (co implikuje stratę w Black Photon, my zakładaliśmy łącznie PLN 1.0m) oraz PLN 0.0m przypisane ATM Virtual (zakładaliśmy PLN 0.15m).
  • Przepływy pieniężne. Przepływy z działalności operacyjnej netto w 1Q22 wyniosły PLN 1.5m (w porównaniu do PLN -7.3m rok temu), podczas gdy CAPEX netto wyniósł PLN -6.0m (vs. PLN -3.0m rok temu). Wskazujemy, że w 1Q22 ATM Grupa udzieliła PLN 8.1m pożyczek do nie wskazanych z nazwy podmiotów, co wpłynęło na pozycję gotówkową spółki.
  • Dług netto. Dług netto do raportowanej EBITDA na 31 marca 2022 wyniósł 0.1x w porównaniu do -0.1x kwartał wcześniej.

ATM Grupa: Omówienie wyników za 1Q22 - 1ATM Grupa: Omówienie wyników za 1Q22 - 1

Reklama

ATM Grupa: Omówienie wyników za 1Q22 - 2ATM Grupa: Omówienie wyników za 1Q22 - 2

 

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama