Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Artifex Mundi: mocny wzrost Unsolved! Podsumowanie inwestycyjne. Prognozy Trigon DM

|
selectedselectedselected
Artifex Mundi: mocny wzrost Unsolved! Podsumowanie inwestycyjne. Prognozy Trigon DM | FXMAG INWESTOR
materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Od początku roku głównym katalizatorem wzrostu wyników jest Unsolved - aplikacja scalająca ponad 30 gier HOPA, które monetyzowane są za pomocą mikrotransakcji. Pod koniec 2022 r. po aktualizacjach i ulepszeniach odnotowano poprawę LTV graczy (Lifetime Value) o kilkadziesiąt procent, co pozwoliło skutecznie poprawić przychody. Od dołka w listopadzie ‘22, spółka trzykrotnie przeskalowała wartość przychodów segmentu Free-to-Play osiągając pięć rekordo- wych miesięcy z rzędu w 2023 r.

Zobacz także: Akcje Artifex Mundi. Potencjał Unsolved nadal niezdyskontowany [GPWPA 3.0]

 

 

Ostatni rekordowy wynik przyniósł odczyt za maj. Szacunkowe przychody wyniosły 6,5 mln PLN (+3% m./m. ; +92% r./r.) z czego segment F2P (ok. 95% przychodów to Unsolved) wygenerował 5,7 mln PLN (+5% m./m. ; +188% r./r.), a segment HOPA 0,8 mln PLN (-9% m./m. ; -42% r./r.).

Artifex Mundi. Podsumowanie inwestycyjne. Prognozy Trigon DM  - 1Artifex Mundi. Podsumowanie inwestycyjne. Prognozy Trigon DM  - 1

Przy kosztach akwizycji graczy na poziomie 3,2 mln PLN (wskaźnik UA/przychody F2P: 56% vs. 12- miesięczna średnia krocząca 54%), wynik brutto wyniósł 3,3 mln PLN (+4% m./m. ; +58% r./r.), co było najlepszym wynikiem w historii spółki (poprzedni najlepszy wynik w kwietniu ‘23).

Reklama

Artifex Mundi. Podsumowanie inwestycyjne. Prognozy Trigon DM  - 2Artifex Mundi. Podsumowanie inwestycyjne. Prognozy Trigon DM  - 2

 

Jaki upside może mieć Unsolved? Zapowiedzi spółki to dalszy wzrost i poprawa przychodów aplikacji. Zarząd uważa, że gra może rosnąć trzytorowo: (1) DŁUGOŚĆ, czyli rozbudowa contentu i wzrost liczby gier w aplikacji; (2) SZEROKOŚĆ, czyli nowe kanały płatnego pozyskiwania użytkow- ników oraz nowe platformy; (3) WYSOKOŚĆ, czyli poprawa najważniejszych KPI, a w tym nowe funkcjonalności, mechaniki, optymalizacja ekonomiki oraz zapowiedzi stworzenia nowej metagry. Wizję wzrostu przedstawia poniższy schemat:

Artifex Mundi. Podsumowanie inwestycyjne. Prognozy Trigon DM  - 3Artifex Mundi. Podsumowanie inwestycyjne. Prognozy Trigon DM  - 3

Uważamy, że Unsolved powinno mieć przestrzeń do dalszych wzrostów nie tylko na poziomie apli- kacji mobilnej, ale także dzięki nowym platformom. Spółka ma w planach wydanie Unsolved w mo- delu F2P na Steam (wcześniej zapowiadano na I półrocze 2023) i Amazon. Co więcej, Artifex zapo- wiada, że największy potencjał przychodowy może mieć przemodelowanie metagry (Unsolved 2.0), co może wydarzyć się w perspektywie 3Q23. Według zapowiedzi, aplikacja ma potencjał by popra- wić monetyzację m.in. dzięki częstszym LiveOps, które nadal są dość słabo rozwinięte.

W kontekście oczekiwanej trajektorii przychodów Unsolved warto naszym zdaniem porównać grę do pozostałych, udanych tytułów na rynku. Nasza analiza gier mobilnych z gatunku Hidden Object wskazuje, że największym tytułem na rynku jest June’s Journey, która generuje ok. 17x tyle przy- chodów co Unsolved. Ponad trzykrotnie lepsze przychody generuje gra Seekers Notes. Dwa tytuły od wydawcy G5 Entertainment (który posiada >5% udziałów w kapitale Artifex) mają podobną skalę przychodów do Unsolved.

Reklama

Artifex Mundi. Podsumowanie inwestycyjne. Prognozy Trigon DM  - 4Artifex Mundi. Podsumowanie inwestycyjne. Prognozy Trigon DM  - 4

W naszym modelu zakładamy, że średniomiesięczne przychody segmentu F2P (95% to Unsolved) wzrosną w 3Q23 i 4Q23 odpowiednio o 5% i 12% w ujęciu kw./kw. tj. do 5,9 i 6,6 mln PLN miesięcz- nie. W 2024 r. zakładamy, że średnie przychody segmentu F2P to 7,3 mln PLN miesięcznie, a w 2025 r. 8,7 mln PLN. Zakładane dynamiki implikują, że gra powinna mieć nadal rząd wielkości 50% dyskonta do miesięcznych przychodów z gry Seekers Notes w 2024 r.

Artifex Mundi. Podsumowanie inwestycyjne. Prognozy Trigon DM  - 5Artifex Mundi. Podsumowanie inwestycyjne. Prognozy Trigon DM  - 5

 

Nowa gra RPG. Spółka od dłuższego czasu tworzy kolejny projekt w segmencie gier Free-to-Play: nową grę z gatunku RPG. Według ostatnich informacji z konferencji, spółka kontynuuje prace zgod- nie z harmonogramem, a w okolicach 2Q/3Q ‘23 miały odbyć się pierwsze testy z udziałem graczy (technical soft launch). Spółka nadal nie podaje konkretów odnośnie gry. Celem jest maksymaliza- cja szansy na sukces komercyjny stąd faktyczna premiera gry jest bardzo trudna do określenia. Na razie pozostawalibyśmy ostrożni w ocenie potencjału tego projektu ze względu na nienajlepszy track-record spółki w tym gatunku (poprzednia gra RPG - Bladebound była wielokrotnie przerabiana i finalnie duża część kosztów gry została odpisana). Z drugiej strony jest szansa, że spółka mogła ‘odrobić lekcje’ z nieudanego Bladebounda i nowa gra RPG okaże się profitowa, czego na razie nie dyskontuje rynek. Według raportu za 1Q’23, skapitalizowane koszty tytułu to na razie ok. 11 mln PLN (0,92 PLN/akcja). Oczekujemy, że decyzje odnośnie timingu soft-launchu mogą zapaść w dru- gim półroczu 2023 r.

 

Reklama

Prognozy. Prognozujemy, że przychody z segmentu F2P wzrosną o 168% r./r. w 2023, a w latach 2024 i 2025 wzrosną odpowiednio o 30% i 20%. Sądzimy, że struktura przychodów nie legnie więk- szej zmianie i ponad 95% przychodów będzie generować Unsolved. Zakładamy dalszą erozję przy- chodów w segmencie gier HOPA oraz Premium.

Artifex Mundi. Podsumowanie inwestycyjne. Prognozy Trigon DM  - 6Artifex Mundi. Podsumowanie inwestycyjne. Prognozy Trigon DM  - 6

Jeśli chodzi o koszty to zakładamy, że procentowy udział tantiem w stosunku do przychodów z seg- mentu HOPA i F2P będzie spadać - jest to efekt tego, że segment F2P notuje znaczne niższe kosz- ty tantiem w stosunku do przychodów niż segment HOPA (szacujemy ok. 3% dla F2P i ok. 25-30% dla HOPA). Zakładamy, że koszty User Acquisition ujmowane na linii kosztów sprzedaży utrzymają się na poziomie 60% w relacji do przychodów w całym okresie prognozy (nie zakładamy dalszych usprawnień po stronie UA adresując coraz bardziej konkurencyjny rynek). Zakładamy, że dynamika nakładów na gry na poziomie aktywowanych kosztów gier (koszty i zmiana stanu pozycji przechodzi przez OCF) wyniesie ok. 10% r./r. w kolejnych trzech latach 2023-25 (uwzględnione na CAPEX na DCF).

Artifex Mundi. Podsumowanie inwestycyjne. Prognozy Trigon DM  - 7Artifex Mundi. Podsumowanie inwestycyjne. Prognozy Trigon DM  - 7

 

Aktualizacja Programu Motywacyjnego. Spółka na ZWZ planowanym 28 czerwca chce uchwalić aktualizację obowiązującego Programu Motywacyjnego rozszerzając go o lata 2025-26 (III transza), bez zmian w pozostałych dwóch transzach rozliczenia (okresy obrachunkowe 2021-22 i 2023-24). Aktualizacja zakłada, że w nowym okresie obowiązywania Programu spółka będzie mogła wyemito- wać akcje serii E (oparte na warrantach subskrypcyjnych) jeśli zrealizuje przedział 35 - 42 mln PLN zysku netto (100% lub więcej realizacji celu wynikowego implikuje maksymalną liczbę akcji w tran- szy III). Liczba akcji przypadająca na III transzę to 0,379 mln, a całość Programu to 1,1 mln akcji. Implikuje to całościowo 9,32% rozwodnienia w stosunku do obecnej struktury kapitału w 6 lat obo- wiązywania Programu (średnio 1,55% rocznie). Akcje w PM mają być obejmowane po cenie 9,01 PLN/akcja.

Reklama

Nasze prognozy na lata 2023-24 i 2025-26 są wyższe niż maksymalny poziom wyników odpowied- nio o ok. 21% i 31%. W modelu zakładamy pełne rozwodnieni z tyt. PM oraz wartość emisji z tyt. objęcia akcji serii E na poziomie 10 mln PLN.

Artifex Mundi. Podsumowanie inwestycyjne. Prognozy Trigon DM  - 8Artifex Mundi. Podsumowanie inwestycyjne. Prognozy Trigon DM  - 8

 

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama