Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Akcje Orange i Cyfrowego Polsatu z mocną zniżką. Notowania CCC po zielonej stronie

|
selectedselectedselected

Piątkowa sesja w Europie rozpoczynała się na wyraźnych plusach, ale zgodnie z naszymi obawami przewagę właściwie od początku dnia miała podaż. 

Akcje Orange i Cyfrowego Polsatu z mocną zniżką. Notowania CCC po zielonej stronie
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Z wyłączeniem FTSE100, które zamknęło się wzrostem o 0,91% pod wpływem spółek naftowych i z segmentu wydobycia surowców, główne indeksy na kontynencie bardzo znacząco zredukowały zwyżki lub zamykały się poniżej czwartkowego zamknięcia - najsilniejszy na liście kluczowych indeksów strefy euro IBEX zyskiwał 0,34%, najsłabszy CAC40 tracił 0,16℅. 

____Baranowicz - akcje - Tickmill____

WIG20 spadł o 0,90℅, mWIG40 o 0,48%, a sWIG80 o 0,29%. Na plusie zamknęło się tylko pięć spółek głównego indeksu, w tym nie przestający rosnąć KGHM (+2,37%), który wniósł większą pozytywną kontrybucję niż pozostałe cztery razem wzięte. Mocno przeceniały się natomiast spółki telekomunikacyjne – Orange (-3,17%) i Cyfrowy Polsat (-4,01%) zamykały tabelę, a największe ujemne kontrybucje wnosiły PZU (-2,72%), Pekao (-1,39%) i Dino (-2,51%). W drugim szeregu błyszczały CCC (+4,63%) i 11Bit (+10,83%, efekt doskonałej przedsprzedaży Frostpunk 2), ale ciążyły Tauron (-4,37%) i AutoPartner (-5,36%).

 

Reklama

Sesja w USA zakończyła się całkowitą wyprzedażą, którą zgodnie z zapowiedziami zrzucamy na karb zamykania pozycji przed weekendem, który miał przynieść odwet Iranu wobec Izraela. S&P500 spadło o 1,46%, a NASDAQ o 1,62%, ale przecena dotykała wszystkich ryzykownych aktywów – bitcoin zanurkował z 68 tys. USD do 61 tys. USD. Będące gwiazdą ostatnich dni srebro, notujące w trakcie dnia poziom nawet 29,79 USD/ou., zamykało się niemal 6% niżej. Na giełdzie potężnie przeceniały się spółki półprzewodnikowe – Intel tracił 5,16%, AMD 4,23%. Jeszcze gorzej zachowywały się notowania JP Morgan. Najważniejszy bank świata spadał po raporcie o 6,23%, przede wszystkim za sprawą rozczarowujących prognoz wyniku odsetkowego. Citigroup (-1,70%) i Wells Fargo (-0,39%) radziły sobie lepiej, ale początek sezonu wynikowego ewidentnie nie rzucił inwestorów na kolana, mimo że wszystkie spółki teoretycznie biły prognozy wyników.

 

W godzinach porannych spada większość indeksów azjatyckich (poza Szanghajem), ale notowania kontraktów na amerykańskie indeksy, zwyżki kryptowalut, złota i srebra ewidentnie wskazują, że apetyt na ryzyko zaczyna powracać. Sesja w Europie i Polsce ma szanse rozpocząć się na plusach, które mogą zostać szybko powiększone. Przed nami wyjątkowo interesujący poniedziałek, poznamy Empire State Manufacturing Index, ale przede wszystkim marcowe dane o sprzedaży detalicznej w USA. Weekendowy atak Iranu, całkowicie odparty przez Izrael przy wsparciu USA i Wielkiej Brytanii, potoczył się w najlepszy z możliwych sposobów. Jeżeli, jak zakładamy, Stany Zjednoczone wymuszą na Izraelu brak dalszej eskalacji, widzimy szansę na „sesję ulgi” i odwrócenie piątkowych spadków.

 

Zobacz także: Akcje CD Projekt RED powoli pną się do góry

 

Reklama

Nota prawna

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Kamil Cisowski

Kamil Cisowski

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada licencję Maklera Papierów Wartościowych oraz tytuł CFA. Karierę rozpoczął w 2008 r., a doświadczenie zdobywał w Departamencie Skarbu Raiffeisen Bank Polska, w Domu Maklerskim X-Trade Brokers oraz w PKO Banku Polskim. Od września 2015 r. w MetLife TFI odpowiadał za makroalokację w funduszach zagranicznych, komunikację inwestycyjną, a także rozwój oferty produktowej. Pracę w Domu Inwestycyjnym Xelion rozpoczął w 2017 r.


Reklama
Reklama