Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Akcje KGHM zawiodły warszawski parkiet. Krajowy indeks WIG20 załamany...

|
selectedselectedselected

Wtorkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyły się spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 0,99 procent przy spadku indeksu szerokiego rynku WIG o 0,75 procent. Przecena nie ominęła spółek o średniej kapitalizacji i mWIG40 oddał 0,39 procent, gdy kosmetyczną zwyżkę o 0,17 procent ugrał sWIG80.

Akcje KGHM zawiodły warszawski parkiet. Krajowy indeks WIG20 załamany...
biuro prasowe KGHM
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W przypadku WIG20 można mówić o najsłabszej sesji od 10 maja. Na przecenę warto spojrzeć przez pryzmat korekty liderów ostatnich wzrostów, którymi były spółki surowcowe. Dziś brakło znanych z ostatnich sesji zwyżek spółki KGHM, która musiała odpowiedzieć na przecenę na rynku miedzi. Słabo radziły sobie również ważne dla rynku spółki bankowe odpowiadające na impulsy spadkowe z rynku walutowego i indeks WIG-Banki stracił 1,04 procent. Całość sumuje się w sesję korekty o umiarkowanym zasięgu i umiarkowanym obrocie, gdyż licznik WIG20 pokazał standardowe dla ostatnich dni 1,2 mld złotych.

 

Zobacz także: Krajowe indeksy robią krok do tyłu, żeby później zrobić trzy na przód 

 

Lokalny układ techniczny na wykresie WIG20 zdominowany jest przez poniedziałkowe spotkanie indeksu z psychologiczną barierą 2600 pkt. WIG20 dotknął wczoraj poziomu, który sprowokował podaż do kontry, co nie zaskakuje, gdy uwzględni się wcześniejszą wrażliwość rynku na równe poziomy. W szerszej perspektywie patrząc rejon 2600 pkt. jest dolnym ograniczeniem strefy oporów w rejonie 2650-2600 pkt., który stał się celem popytu po pokonaniu strefy 2577-2530 pkt. Patrząc z perspektywy oporów 2650-2600 pkt. zawahanie rynku nie jest również zaskakujące, a wręcz oczekiwane, gdy uwzględni się fakt, iż indeks jest w przeszło miesięcznej lokalnej fali wzrostowej.

Reklama

Problemem jest, iż spotkanie z oporami ma miejsce w kontekście sygnałów wykupienia rynku, które połączone z 2600 pkt. stają się zachętami do realizacji zysków. Tak długo jednak, jak wykres WIG20 nie osunie się poniżej linii miesięcznego trendu wzrostowego, a nawet połamanych oporów w rejonie 2530 pkt., to podaż będzie musiała grać o odebranie przewagi technicznej stronie popytowej.

 


 

Nie przegap najciekawszych artykułów! Obserwuj nas w Wiadomościach Google (GOOGLE NEWS)!  Obserwuj FXMAG>>

 


Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Adam Stańczak

Adam Stańczak

Przed rozpoczęciem współpracy z DM BOŚ szef analiz w jednym z biur maklerskich. Od kilku lat komentator Prosto z Rynku oraz twórca biuletynu Rynki walutowe i zagraniczne. Związany z rynkiem kapitałowym od lat 90-tych.


Reklama
Reklama