Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Akcje i obligacje: walory Pepco zanotowały największy tygodniowy wzrost

|
selectedselectedselected
Akcje i obligacje: walory Pepco zanotowały największy tygodniowy wzrost  | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Rynki akcji

Indeksy za oceanem rosły czwarty tydzień z rzędu, wciąż wspierane narracją wskazującą na to, że Rezerwa Federalna nie będzie dalej podnosić stóp procentowych, które mogły osiągnąć już swoje szczyty w obecnym cyklu. Zarówno indeks spółek technologicznych Nasdaq, jak i S&P 500 wzrosły w ciągu tygodnia o ok. 1%. Inwestorzy przyglądali się także reakcji rynku na podane przez spółkę NVIDIA wyniki za III kwartał. Kurs akcji NVIDIA od początku roku wzrósł o ponad 225%. Choć spółka podała dobre wyniki, to zasugerowano, że wpływ sankcji związanych z ograniczeniami eksportowymi do Chin może mieć negatywny wpływ na jej działalność, co doprowadziło do spadku ceny akcji o 3% na koniec tygodnia.

Na zielono zamknęła tydzień także część rynków europejskich. Francuski indeks CAC 40 wzrósł o 0,81%, niemiecki DAX zyskał 0,69%. Brytyjski indeks FTSE 100 spadł natomiast o 0,21% po tym, jak minister finansów ogłosił pakiet rozwiązań mających na celu pobudzenie brytyjskiej gospodarki, w którym znalazły się propozycje podniesienia kwot niektórych zasiłków, a także obniżki niektórych podatków.

Polski indeks szerokiego rynku kontynuuje trend wzrostowy, znajdując się obecnie na poziomie najwyższym od listopada 2021 roku. Indeks największych spółek WIG20 kończy tydzień bez zmian w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Największy tygodniowy wzrost spośród spółek z tego indeksu zanotowały walory Pepco, rosnąc o ponad 15%, najwięcej spadły z kolei akcje JSW, o ponad 17%.

 

Zobacz także: Ta spółka wkrótce pojawi się na GPW! KNF zatwierdził prospekt

Reklama

 

Tygodniowe zmiany indeksów akcji:

Akcje i obligacje: walory Pepco zanotowały największy tygodniowy wzrost  - 1Akcje i obligacje: walory Pepco zanotowały największy tygodniowy wzrost  - 1

Źródło: Opracowanie własne PKO TFI na podstawie danych serwisu Bloomberg. Stan na koniec dnia 24.11.2023 r.

 

Rynki obligacji

Reklama

Miniony tydzień przyniósł lekkie wzrosty rentowności obligacji skarbowych na rynkach globalnych.Rentowność amerykańskiej dziesięcioletniej obligacji skarbowej znajduje się obecnie na poziomie 4,47%, czyli o ponad 50 punktów bazowych niżej od najwyższego w tym roku poziomu 5%.

Delikatne wzrosty rentowności odnotowaliśmy także na rynkach zachodnioeuropejskich. Rentowność niemieckiego bunda wynosząca obecnie 2,64% spadła już o ok. 30 punktów bazowych w porównaniu do najwyższego od początku roku poziomu 2,97%

W minionym tygodniu w górę przesunęła się także polska krzywa rentowności obligacji skarbowych.Polska dziesięciolatka posiada obecnie rentowność na poziomie 5,62%. Stawki kontraktów FRA („Forward Rate Agreement”) nieco wzrosły w porównaniu do poprzedniego tygodnia i wyceniają spadek stopy referencyjnej NBP w ciągu roku z obecnych 5,75% o 50 punktów bazowych.

 

Akcje i obligacje: walory Pepco zanotowały największy tygodniowy wzrost  - 2Akcje i obligacje: walory Pepco zanotowały największy tygodniowy wzrost  - 2

Reklama

Źródło: Opracowanie własne PKO TFI na podstawie danych serwisu Bloomberg. Stan na koniec dnia 24.11.2023 r.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

Największe towarzystwo zarządzające funduszami detalicznymi. Związane kapitałowo z PKO BP. Przez pierwsze lata działalności funcjonowało pod nazwą PKO / Credit Suisse TFI, w którym do 2010 roku Credit Suisse Asset Management było współwłaścicielem i zarządzającym funduszami. Oferuje zarówno fundusze otwarte, jak i FIZ-y skierowane zarówno do klientów detalicznych, jak i przedsiębiorstw czy jednostek samorządowych. Ma w swojej ofercie szereg produktów systematycznego oszczędzania oraz emerytalnych (IKE, IKZE, PPE, PPK).


Reklama
Reklama