Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Krypto Kalendarz - inwestorzy czekają na odbicie

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Krypto Kalendarz publikowany w piątek jak zwykle obejmuje swoim zakresem okres od soboty do poniedziałku, a więc w tym przypadku 4-6 sierpnia. Na ten okres mamy zaplanowanych kilka istotnych z perspektywy rynku kryptowalut wydarzeń, choć nie można ich uznać za przełomowe. Kryptoinwestorzy będą czekali na jakieś pozytywne wieści, które poprawiłyby negatywne nastroje.

 

Podsumowanie rynkowe

W tym tygodniu na rynek kryptowalut powróciły negatywne nastroje po wcześniejszym okresie wzrostów. Kapitalizacja całego rynku spadła o około 11%. Spadki były bardzo szerokie z nielicznymi wyjątkami. Tych nie znajdziemy jednak w pierwszej dziesiątce największych kryptowalut. Kilka z nich notuje minimalne wzrosty w piątek, ale inne notują spadki. Największe spadki widzimy w przypadku Stellar (prawie 7%), Bitcoin Cash (ponad 5%) i Cardano (prawie 4%). Słabo prezentuje się również największa z kryptowalut – Bitcoin, którego cena spada o prawie 3%. W przeciągu całego tygodnia BTC stracił prawie 10%, ale i tak minimalnie zwiększył swoją dominację na rynku. Kapitalizacja Bitcoina odpowiada obecnie za ponad 48% całego rynku kryptowalut, co jest najwyższym poziomem od grudnia ubiegłego roku.

W piątek najsłabiej spośród pierwszej setki kryptowalut radzą sobie sklasyfikowane w środku stawki Waves i Waltonchain, tracąc po odpowiednio 16% i 15%. Najwyższą stopę zwrotu osiąga z kolei empowr coin. Wzrost ceny o około 90% pozwolił wskoczyć tej młodej kryptowalucie do TOP100. W przypadku pozostałych kryptowalut z tego grona możemy mówić już tylko o kilkuprocentowych wzrostach – rosnących kryptowalut jest zresztą w tym gronie tylko kilkanaście.

 

Najważniejsze wydarzenia:

Action – nowa strona internetowa i airdrop

Reklama

5 sierpnia, w pierwszą rocznicę powstania Action Coin, twórcy kryptowaluty zamierzają zaktualizować stronę internetową projektu – odświeżona wersja będzie zawierać dodatkowe funkcjonalności.

Rocznica utworzenia kryptowaluty związana będzie także z airdropem – w lipcu na blockchainie Action utworzony został pierwszy token – Farmbook Token (FRMBK) – i jego posiadacze będą mogli otrzymać darmowe tokeny Action. Otrzymają oni 0,4 tokena Action za każdy 1 posiadany token FRMBK. Te można pozyskać dzięki dedykowanej giełdzie, na której kurs wymiany 2 FRMBK za 1 ACTN.

 

WABnetwork – ważne ogłoszenie

Do 5 sierpnia WABnetwork miał opublikować ważną informację dotycżącą projektu. Okazała się nią zapowiedź utylizacji tokenów – tzw. token burn. Odbędzie się on w przyszłym tygodniu – 9 sierpnia. Zutylizowane zostanie 75 mld tokenów WAG, z czego 32 mld pochodzi z zasobów deweloperów, 25 mld z rezerwy na kampanie airdropowe, 10 mld z rezerwy dla partnerów i ekosystemu, 2 mld z rezerwy na cele marketingowe i 6 mld z rezerwy dla doradców. Token burn sprawi, że całkowita podaż tokenów zmniejszy się o 3/4.

Zutylizowane tokeny miały być wcześniej zamrożone na okres 2 lat (by utrzymać stabilny rynek), ale twórcy zdecydowali się ostatecznie na token burn.

 

Abyss – airdrop

Reklama

5 sierpnia zamyka się kampania airdropowa Abyss związana z giełdą Indodax. W ramach tej kampanii za zagłosowanie na Abyss w ankiecie giełdy Indodax można otrzymać 500 tokenów ABYSS i zyskać szansę wygrania dodatkowych 2 tys. tokenów ABYSS.

The Abyss to platforma cyfrowej dystrybucji nowej generacji, wspierająca wszystkie rodzaje gier wideo (z naciskiem na MMO Free2Play i kryptogry), w tym tytuły AAA, szybko rozwijającej się globalnej społeczności graczy.

 

Konferencje i meetupy

  • CRW – meetup Crown w Essen (4 sierpnia)
  • World Blockchain Roadshow w Tokio (5 sierpnia)
  • HOT – sesja AMA z Holo (6 sierpnia)
  • Konferencja N.A. Sports and Bllockchain w Los Angeles (6 sierpnia)

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama