Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Krypto Kalendarz - 29 lipca-5 sierpnia (Cardano, Zcoin, Siacoin)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym wydarzenia dla altcoinów i tokenów. 

 

Cardano (ADA) - 29 lipca (11. miejsce w CoinMarketCap)

Projekt Cardano w poniedziałek 29 lipca uruchomi od nowa testową wersję sieci Cardano Byron w celu zmniejszenia jej dotychczasowego rozmiaru. Zmiana nie będzie mieć wpływu na główną sieć (ang. main net) Cardano.

Cardano (ADA) to kompleksowa, wysokoskalowalna platforma oparta na technologii blockchain, posiadająca własną kryptowalutę ADA.

Cardano jest projektem zbudowanym od podstaw na własnym kodzie źródłowym. Twórcy mają w planie stworzenie najbardziej rozbudowanej platformy blockchain, lepszej niż m.in. Ethereum (ETH). Cardano jest oparte na algorytmie Proof of Stake. W planach ma takie funkcjonalności jak zdecentralizowane aplikacje, smart-kontrakty, czy sieć blockchain obsługującą więcej niż jedną kryptowalutę (ADA).

Reklama

Dostępność ADA na giełdach: Binance (ponad 35% obrotu), Huobi (ponad 20% obrotu), Bittrex (ok. 1,5% obrotu), Kraken (ok. 1% obrotu).

 

Vexanium (VEX) - 29 lipca (437. miejsce w CMC)

Projekt w poniedziałek opublikuje wersję 2.0 swojego white-paperu, opisującą szczegółowe plany rozwoju platformy.

Od początku lipca Vexanium pozwala również na programowanie i uruchamianie smart kontraktów w swojej sieci.

Dostępność VEX na giełdach: IDAX (ponad 45% obrotu), BTC-Alpha (ok. 20% obrotu), Indodax (poniżej 20% obrotu).

 

LTO Network (LTO) - 29 lipca (232. miejsce w CMC)

Reklama

Sieć LTO zostanie poddana aktualizacji, która pozwoli na tworzenie tzw. smart accounts, czyli prostych smart kontraktów służących do m.in. kontroli autentyczności i wiarygodności transakcji.

LTO Network to hybrydowa sieć dla zastosowań biznesowych, łącząca publiczną warstwę transakcji z prywatnymi łańcuchami pobocznymi. Siec docelowo dostarcza gotowe rozwiązania dla firm, szukających narzędzi do zabezpieczania danych przed manipulacją i wyciekami.

Dostępność LTO na giełdach: BitMax (ponad 85% obrotu), Hotbit (ok. 13% obrotu).

 

Ark (ARK) - 30 lipca (117. miejsce w CMC)

Projekt ARK we wtorek 30 lipca ogłosi strategicznego partnera, który najprawdopodobniej będzie korzystał z usług platformy.

ARK to wielofunkcyjna platforma blockchain oparta na algorytmie konsensusu Delegated Proof of Stake (51 wybranych w głosowaniu węzłów), obsługująca wiele języków (ponad 10) programowania smart kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji.

Reklama

Dostępność ARK na giełdach: Binance (ponad 75% obrotu), Upbit (ponad 12% obrotu), Bittrex (niecałe 7% obrotu).

 

Zcoin (XZC) - 30 lipca (80. miejsce w CMC)

Sieć Zcoin we wtorek 30 lipca przeprowadzi istotna aktualizację (hard-fork) swojego protokołu. Będzie ona polegać na zmianie algorytmu konsensusu, który dotychczas zapewniał prywatność transakcji z wykorzystaniem protokołu Zerocoin, na protokół Sigma. Nowe rozwiązanie zmniejszy średni rozmiar transakcji z dotychczasowych 25 kB do ok. 1,5 kB, zwiększy bezpieczeństwo sieci oraz usunie konieczność obecności zaufanych węzłów. Jest to istotna zmiana dla projektu.

Zcoin to pierwsza kryptowaluta wykorzystująca protokół prywatności Zerocoin, zastosowany również m.in. w Zcash (ZEC). Zcoin jest kryptowalutą Proof of Work należącą do grona private coinów.

Dostępność XZC na giełdach: Binance (45% obrotu), ChaoEX (18% obrotu), Huobi (10%), HitBTC, Bittrex.

 

Siacoin (SC) - 31 lipca (63. miejsce w CMC)

Reklama

Projekt Siacoin przeprowadzi aktualizację sieci do wersji 1.4.2, która usprawni działanie platformy.

Siacoin (SC) to kryptowaluta służąca do płatności na platformie Sia, która oferuje rozwiązania anonimowego i szyfrowanego nośnika danych w chmurze, opartego o technologię blockchain. W sieci Sia użytkownicy mogą umieszczać własne pliki na rozproszonej przestrzeni dyskowej, oferowanej przez innych użytkowników, zwanych hostami. Hosty otrzymują wynagrodzenie w SC od użytkowników, korzystających z ich przestrzeni dyskowej.

Dostępność SC na giełdach: QBTC (ponad 70% obrotu), HitBTC (ponad 10% obrotu), Binance (poniżej 5% obrotu).

URL Artykułu

 

DigiByte (DGB) - 31 lipca (53. miejsce w CMC)

W ramach aktualizacji do wersji 7.12.2 DigiByte wprowadzi nowy algorytm hashujący o nazwie OdoCrypt, za pomocą którego będzie można kopać DGB z wykorzystaniem kart graficznych (układów GPU). DigiByte (DGB) to kryptowaluta Proof of Work oparta na kodzie źródłowym bitcoina (BTC). Posiada wyjątkowy algorytm konsensusu, pozwalający na kopanie za pomocą pięciu różnych funkcji hashujących, co ma zapobiegać centralizacji. DigiByte ma znacznie wyższą przepustowość transakcji niż bitcoin, dodatkowo rośnie ona dwukrotnie co dwa lata, poprzez zwiększenie maksymalnej pojemności bloku.

Reklama

Dostępność DGB na giełdach: Bittrex (niecałe 30% obrotu), Poloniex(ok. 13% obrotu), HitBTC (powyżej 12% obrotu). 

 

Horizen (ZEN) - 31 lipca (105. miejsce w CMC)

Projekt przechodzi aktualizację do wersji 2.0.18, zwiększającą bezpieczeństwo sieci.

Dostępność ZEN na giełdach: Binance (prawie 40% obrotu), HitBTC (ponad 35% obrotu), Bittrex (niecałe 20% obrotu).

 

Zmiana ceny projektów opisanych w Krypto Kalendarzu w zeszłym tygodniu (7 dni):

  • Bitcoin (BTC): -11,52%
  • Nexus (NXS): 14,9% (29,83% do BTC)
  • VeChain Thor (VET): -8,03% (5,26% do BTC)
  • Callisto Network (CLO): -15,47% (-4,35% do BTC)
  • Electra (ECA): -45,97% (-50% do BTC)
  • Bitcoin SV (BSV): -16,62% (-5,84% do BTC)

URL Artykułu

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama
Reklama