Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Krypto Kalendarz - 22-29 lipca (Bitcoin, giełda Bakkt, VeChain, Bitcoin Sv)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym wydarzenia dla altcoinów i tokenów. 

 

Bitcoin (BTC) - 22 lipca (1. miejsce w CoinMarketCap)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, długo oczekiwana platforma handlowa Bakkt dla kontraktów terminowych futures na bitcoina (BTC) rusza z ofertą dla inwestorów instytucjonalnych. Od poniedziałku 22 lipca Bakkt rozpocznie przyjmowanie depozytów w BTC od inwestorów biorących udział w programie testów platformy.

Bakkt jest rozwijaną od września zeszłego roku platformą handlową dla kryptowalut, skierowaną przede wszystkim do inwestorów instytucjonalnych, której operatorem jest Intercontinental Exchange (ICE), będący administratorem nowojorskiej giełdy NYSE. W Bakkt zainwestowali tacy rynkowi giganci jak Microsoft, Starbucks, czy Boston Consulting Group. Duże nadzieje rynkowe związane ze startem platformy mają swe źródło m.in. w charakterze futuresów, które będzie oferować Bakkt - mają one cechować się tzw. „fizycznym pokryciem” kontraktów, w przeciwieństwie do futuresów oferowanych na giełdach CME i Cboe, które są czystymi derywatami. Jest to o tyle istotne, że kontrakty zakupione na platformie Bakkt będą miały rzeczywisty wpływ na stymulację popytu na rynku i tym samym na potencjalne wzrosty ceny BTC.

 

Nexus (NXS) - 22 lipca (229. miejsce w CMC)

Reklama

W poniedziałek odbędzie się audyt bezpieczeństwa sieci Tritum projektu Nexus (NXS). Po jego zakończeniu publiczna wersja sieci zostanie opublikowana w ciągu nadchodzących dwóch-trzech tygodni. Będzie to istotne wydarzenie dla projektu.

Nexus (NXS) to zdecentralizowana sieć płatnicza z własną kryptowalutą NXS. Projekt skupia się na zapewnieniu jak największego bezpieczeństwa transakcji i ochrony przed atakami. Znany jest przede wszystkim z planów wysłania w kosmos ponad 300 satelit, które będą pełnić rolę węzłów w sieci Nexus, pokrywając swoim zasięgiem obszar całego globu, w tym również regiony, w których internet nie jest dostępny. NXS posiada unikatowy algorytm konsensusu Proof of Work i Proof of Stake, w którym dochodzi do trzyetapowego potwierdzania transakcji, zapewniającego wysoki stopień bezpieczeństwa.

Dostępność NXS na giełdach: Binance (niemal 70% obrotu), Upbit (ok. 15% obrotu), Bittrex (ok. 15% obrotu).

 

VeChain Thor (VET) - 22 lipca (31. miejsce w CMC)

W poniedziałek 22 lipca projekt VeChain przejdzie aktualizację sieci (hard-fork) do wersji 1.1.2, w której wprowadzone zostaną techniczne zmiany, niedostrzegalne dla przeciętnych posiadaczy VET.

VeChain Thor (VET) to platforma blockchain stworzona do obsługi i kontroli jakości łańcucha dostaw produktów (ang. supply chain). Pozwala ona także na tworzenie zdecentralizowanych aplikacji oraz smart kontraktów, a także emisję tokenów. Kryptowaluta w sieci VeChain to VET, zaś do pokrywania opłat transakcyjnych służy autonomiczny token użytkowy VeThor Token (VHTO) przyznawany codziennie wszystkim posiadaczom VET. VeThor posiada częściowo scentralizowaną sieć, kontrolowaną przez 101 węzłów nadzorczych w tzw. Proof of Authority.

Reklama

Dostępność VET na giełdach: Binance (ponad 50% obrotu), BitMart (ok 15% obrotu), Bitfinex (ok. 3% obrotu).

 

Callisto Network (CLO) - 24 lipca (490. miejsce w CMC)

W sieci Callisto Network dojdzie do aktualizacji o nazwie Constantinople (zaczerpniętej z ETH), w ramach której dojdzie do zmniejszenia nagrody za blok do 600 jednostek CLO.

Callisto Network funkcjonuje w obrębie własnej sieci blockchain i jest w pełni kompatybilne z wirtualną maszyną Ethereum (smart kontrakty, aplikacje etc.). Projekt jest rozwijany przez część developerów Ethereum Classic (ETC).

Dostępność CLO na giełdach: STEX (ponad 95%), HitBTC (niecałe 2% obrotu), Bitfinex (mniej niż 1% obrotu).

 

Electra (ECA) - 24 lipca (292. miejsce w CMC)

Reklama

Projekt zapowiedział na środę 24 lipca „niespodziankę”, która najprawdopodobniej będzie ogłoszeniem nowego partnerstwa.

Dostępność ECA na giełdach: CoinDeal (ponad 55% obrotu), CryptoBridge (ok. 30% obrotu).

 

Bitcoin SV (BSV) - 24 lipca (9. miejsce w CMC)

Sieć Bitcoin SV przejdzie w środę 24 lipca hard-fork, polegający na zwiększeniu maksymalnego rozmiaru bloku do 2 GB (początkowo miało być to 512 MB) z obecnych 128 MB. Oznaczać będzie to, że BSV stanie się siecią z największą maksymalną pojemnością bloku transakcyjnego.

Bitcoin SV (Satoshi Vision - BSV) to kryptowaluta, która powstała w wyniku podziału sieci Bitcoin Cash (BCH), który odbył się 15 listopada 2018 r. Kryptowaluta jest rozwijana przez firmę nChain, należącą do kontrowersyjnego Craiga Wrighta, podającego się za Satoshiego Nakamoto, anonimowego twórcę bitcoina.

Bitcoin SV posiada maksymalną pojemność bloku początkowo wyznaczoną na 128 MB (czterokrotnie więcej niż Bitcoin Cash). BSV można kopać za pomocą tego samego sprzętu, co bitcoina i Bitcoin Cash.

Reklama

Dostępność BSV na giełdach: OKEx (ponad 15% obrotu), Coinbene (ponad 10% obrotu), Bitfinex (ponad 2% obrotu).

URL Artykułu

 

Zmiana ceny projektów opisanych w Krypto Kalendarzu w zeszłym tygodniu (7 dni):

  • Komodo (KMD): -12,35% (-11,58% do BTC)
  • Binance Coin (BNB): 2,13% (3,03% do BTC)
  • Vexanium (VEX): -9,35% (-7,92% do BTC)
  • TRON (TRX): 7,18% (8,03% do BTC)
  • Particl (PART): -13,16% (-12,39% do BTC)
  • Zcash (ZEC): -11,22% (-10,34% do BTC)
  • DigiByte (DGB): -3,1% (-1,74% do BTC)

 

URL Artykułu

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama
Reklama