Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Złoty (PLN) nie odda co wywalczył. Dolar (USD) wraca do poziomu sprzed decyzji Fed

|
selectedselectedselected

GE: O godz. 10:00 poznamy wyliczenie za marzec indeksu instytutu Ifo, tj. wskaźnika najszerzej obrazującego nastroje w gospodarce niemieckiej. Według konsensusu prognoz wzrósł on do 86,0 pkt z 85,5 pkt. Oczekiwania dla gospodarki niemieckiej poprawiają się, jednak bieżąca koniunktura pozostaje słaba, zwłaszcza w przemyśle.

PL: Na dziś zaplanowany jest przegląd ratingu Polski przez agencję Moody’s. Nie spodziewamy się zmiany ratingu ani jego perspektywy.

Złoty (PLN) nie odda co wywalczył. Dolar (USD) wraca do poziomu sprzed decyzji Fed
freepik
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Rynki na dziś

Sytuacja złotego pozostaje stabilna. Kurs EUR/PLN oscyluje wokół poziomu 4,3050 oczekując na nowe impulsy. Dziś w naszej ocenie może ich zabraknąć, stąd spodziewamy się spokojnego końca tygodnia. Publikacja indeksu Ifo z Niemiec, czy dane o podaży pieniądza M3 z kraju nie będą istotne. Z kolei potencjalny przegląd ratingu Polski przez agencję Moody’s dokonany będzie po zamknięciu rynków.

 

Rynek krajowy

Kurs EUR/PLN zachowywał spokój podczas wczorajszej sesji oscylując wokół poziomu 4,31 w oczekiwaniu na nowe impulsy. Warto jednak zauważyć, iż złoty wyróżniał się pozytywnie w swoim wczorajszym zachowaniu. Po początkowym optymizmie wśród walut regionu Europy Środkowo-Wschodniej w środę (reakcja na wynik posiedzenia Fed) obserwowaliśmy umocnienie także i w notowaniach czeskiej korony, czy węgierskiego forinta. Wczoraj zaś wspomniane waluty oddały całość wcześniejszego umocnienia. Złoty natomiast utrzymał w czwartek wzrost wartości z środy. Na krajowym rynku długu miniona sesja niewiele wniosła do dotychczasowego obrazu notowań obligacji. Wciąż dominuje wpływ czynników zewnętrznych (zmiany chociażby niemieckiej krzywej). W sytuacji, gdy rynki bazowe pozostają stabilne spokojem wyróżniają się także polskie obligacje skarbowe. Rentowność 10-latki poruszała się wokół poziomu 5,49%.

 

Zobacz także: Dolar (USD) jeszcze się nie poddaje. Decyzja Fed wymazana z kursu euro (EUR)

 

Rynki zagraniczne

Reklama

Dolar odreagowywał wczoraj przecenę z środy, gdy rynek zwyżką eurodolara zareagował na wynik posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej. W czwartek kurs EUR/USD obniżył się o niecałego centa i powrócił w okolice 1,0870, tj. sprzed decyzji Fed. Ciekawym momentem wczorajszej sesji była decyzja banku centralnego Szwajcarii, który nieoczekiwanie obniżył stopy procentowe. Reakcją był wzrost pary EUR/CHF do niemal 0,98, tj. najwyższego poziomu od lipca ubiegłego roku. Na bazowych rynkach długu czwartek był dniem uspokojenia wyceny tak Bunda, jak i 10-latki amerykańskiej.

 


 

Nie przegap najciekawszych artykułów! Obserwuj nas w Wiadomościach Google (GOOGLE NEWS)!  Obserwuj FXMAG>>

 


Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Millennium analizy i komentarze

Millennium analizy i komentarze

Bank Millennium jest ogólnopolskim, nowoczesnym bankiem oferującym swoje usługi wszystkim segmentom rynku poprzez sieć placówek, sieci indywidualnych doradców i bankowość elektroniczną. Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie i najlepsze tradycje bankowości, z powodzeniem konkurując we wszystkich segmentach rynku finansowego.


Reklama
Reklama