Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Notowania funta do dolara (GBPUSD) – to jeszcze korekta, czy nowy trend?

|
selectedselectedselected
Notowania funta do dolara (GBPUSD) – to jeszcze korekta, czy nowy trend? | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Fala wzrostowa rozbudowała się o ok. dwie figury, sięgając kolejnej ważnej półki dla podaży. Mowa o oporze 1.2660, który ma znaczenie w sakli dziennej, ale i tygodniowej. Szczególnie ta druga informacja ma tutaj znaczenie, gdyż tworzy większy potencjał do przeceny funta brytyjskiego.

 

Na przestrzeni ostatnich miesięcy fale wzrostowe miały różne długości

Ta największa to 570 punktów, co jest graniczną wartością dla dotychczasowych możliwości posiadaczy długich pozycji. Dzisiejsze maksima wskazują na rozbudowanie korekty do wielkości 510 pipsów, co mieści się w ww. zakresie.

Jeżeli jesteśmy świadkami zmiany nastawienia inwestorów do USD, to należy dopuścić wariant, że czarne świece mogą dotrzeć do żółtego wsparcia 1.2200. Jednak zanim to nastąpi, to ponownie trzeba będzie spojrzeć na 1.2470, które jest najbliższym wsparciem.

Reklama

 

Wskaźnik MACD jest w kluczowym położeniu

Po głębokich spadkach wykresu ceny, trwających od trzeciej dekady kwietnia, MACD wspina się do góry, zbliżając się do wartości zero. Jeżeli ten oscylator wejdzie w zakres dodatnich liczb, to pojawi się argument za rozbudowaniem sekwencji białych świec. Rodzi to zagrożenie, że koncepcja zakładająca, że tworzy się korekta na GBPUSD, może przerodzić się w nowy trend umacniający funta. Takiemu spojrzeniu sprzyja analiza wyższych interwałów, sugerująca, że historycznie GBP jest na bardzo niskich wartościach. Nie pozostaje mi nic innego, jak wskazać kolejny opór, czyli minima 1.3000 przełamane pod koniec kwietnia.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Paweł Śliwa

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl


Reklama
Reklama