Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs eurodolara (EUR/USD) gwałtownie odbił do góry! Dane z USA zmieniły zasady gry

|
selectedselectedselected

W czwartek krajowe obligacje kolejny dzień zyskiwały na wycenie ze względu na opisane wyżej pozytywne zaskoczenie w danych o inflacji. Krzywa SPW przesunęła się w dół na całej długości w ruchu wypłaszczającym. Zmiany na głównych węzłach wyniosły 0, -6 i 4 pb. do odpowiednio 5,00% (2Y), 5,17% (5Y) i 5,36% (10Y). Najmocniej zyskiwał papier DS1030 (-9 pb.). Krzywa PLN IRS również obniżyła się, ale znacznie wyraźniej na krótkim końcu (śr. -5pb.).

Kurs eurodolara (EUR/USD) gwałtownie odbił do góry! Dane z USA zmieniły zasady gry
freepik
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Skala umocnienia papierów na długim końcu była całkiem spora jak na dwie sesje. Nie wykluczamy, że część inwestorów może zdecydować się na realizacje zysków z tego ruchu na zamknięcie tygodnia.

 

Drugi dzień odwrotu dolara

Dolar deprecjonował drugi dzień z rzędu wobec szerokiego rynku w świetle słabych odczytów z amerykańskiej gospodarki za styczeń (sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa), które zapowiadają słabsze momentum koniunktury w obecnym kwartale. Najmocniej dolar tracił do szwedzkiej korony i szwajcarskiego franka. EURUSD zareagował na dane błyskawicznie i po delikatnej korekcie tego ruchu ponownie pnie się w górę, zamykając dzień blisko 1,0770.

Poziom 1,08 wciąż stanowi opór w dalszym ruchu na północ. Sądzimy, że szanse na jego dynamiczne przekroczenie są na razie niskie.

 

Zobacz także: Kurs dolara (USD) stracił swoją silną pozycję. Para EUR/PLN może zmierzać coraz niżej

Reklama

 

Konsolidacja EURPLN blisko 4,35

Zmienność na krajowej walucie była dziś względnie niska. EURPLN handlował w przedziale 4,34-4,35 z umiarkowaną tylko reakcją na wczorajszy odczyt inflacji. Ze względu na słabe dane ze Stanów USDPLN obniżył się o 1,4 gr do 4,0330. Zachowanie pozostałych walut regionu było podobne. Wobec względnie pustego kalendarza makro dziś spodziewamy się spokojnego handlu EURPLN w przedziale 4,34 – 4,35.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama