Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs euro do dolara (EUR/USD) rośnie od początku miesiąca. W oczekiwaniu na dane z sektora usług

|
selectedselectedselected
Kurs euro do dolara (EUR/USD) rośnie od początku miesiąca. W oczekiwaniu na dane z sektora usług
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Handel światowy był tematem tygodnia, a europejskie rynki akcji zakończyły dzień wczoraj wyżej ze względu na oczekiwania w poprawie relacji USA z Chinami. Premier Chin, Xi Jinping, poprosił kraje o wykorzystanie rozmów handlowych do promocji lepszych relacji.

Słowa te padły w nawiązaniu do napięć między narodami,

a Xi Jinping mówił o ich złagodzeniu przez dialog. Biorąc pod uwagę, że Pekin od ponad roku trwa w impasie z Waszyngtonem, jasnym jest, że słowa te skierowane są w stronę USA. Działania mówią głośniej niż słowa, dlatego kiedy USD zaczął być handlowany poniżej 7 względem juana, traderzy dostrzegli w tym ukłon Chin względem USA i polepszenie klimatu w kontekście umowy handlowej. Do tej pory, za każdym razem jak rozmowy między tymi dwiema stronami szły w złym kierunku, Pekin pozwalał na osłabianie się juana, dlatego też silniejszy juan dobrze wróży względem osiągnięcia porozumienia.

Wczorajsza sesja za oceanem była mieszana, DJI30 osiągnął nowy historyczny szczyt, podczas gdy SP500 zamknął się na marginalnym minusie. Finalne odczyty ISM z sektora nieprodukcyjnego za ostatni miesiąc wyniosły 54,7 i był to pozytywnie odebrany powrót z trzyletniego minimum osiągniętego we wrześniu na poziomie 52,6. Poprawa w tym segmencie wtóruje z poprawą w produkcyjnym ISM opublikowanym pod koniec zeszłego tygodnia. Łącząc to wszystko razem z ostatnim raportem z rynku pracy, wydaje się, że obawy o stan amerykańskiej gospodarki maleją. Amerykański dolar zyskał wczoraj w odpowiedzi na informacje o rozmowach handlowych oraz nieprodukcyjnego ISM. Na finiszu minionego miesiąca FED obniżył stopę procentową, a na konferencji zostało wywarte wrażenie, że nie będzie w najbliższym czasie dalszych obniżek, co jest widoczne na dolarze.

Odczyt PMI dla usług w Wielkiej Brytanii wyniósł 50,

co oznacza zerowy wzrost w sektorze. Nie było to duże zaskoczenie biorąc pod uwagę, że Wielka Brytania miała opuścić UE z końcem miesiąca. Raporty z branży detalicznej w ostatnim miesiącu pokazały, że konsumenci ograniczają swoje wydatki, na wskutek mieszanki niepewności związanej z Brexitem oraz obaw o relacje handlowe. Biorąc pod uwagę, że Brexit został przesunięty do początku 2020 roku, możliwe jest, że sektor dalej będzie miał problem z rozwojem.

Między 9:15, a 9:55 zostaną opublikowane ważne dane dla strefy euro. Opublikowane zostaną ostatecznie odczyty usługowych PMI za październik. Hiszpania, Włochy, Francja oraz Niemcy opublikują swoje raporty, a oczekiwania są uplasowane na poziomach odpowiednio 52,8, 51, 52,9 and 51,2. Sprzedaż detaliczna w strefie euro oczekuje się, że wzrosła o 0,1% m/m. Dane zostaną podane o godz. 11:00.

Reklama

Kurs euro do dolara EURUSD – kurs rośnie od początku miesiąca i przełamanie w górę 1,2000 może doprowadzić nas do poziomu 1,1249. Przełamanie w dół otwiera drogę na 50-dniową MA przy 1,1039.

Kurs funta do dolara GBPUSD – para pozostaje w ostatnim dość agresywnym trendzie wzrostowym, a przełamanie 1,3000 może poprowadzić kurs w kierunku 1,3178. Spadki mogą skierować notowania na 200-dniową MA, przy 1,2708.  

Kurs euro do funta EURGBP – kurs wciąż znajduje się w trendzie spadkowym, a przełamanie poniżej 0,8575 może otworzyć drogę na 0,8471. Jeżeli utrzymamy się powyżej 0,8600, możliwy będzie retest 0,8786.

Kurs dolara do jena USDJPY – dopóki utrzymujemy się powyżej 50-dniowej MA przy 107,80, celem może być 110,00. Powrót poniżej 50-dniowej MA może skierować notowania na 106,48.

FTSE 100 - oczekiwany spadek na otwarcie o 20 punktów do 7 368.

DAX - oczekiwany spadek na otwarcie o 10 punktów do 13 138.

Reklama

CAC 40 - oczekiwany spadek na otwarcie o 10 punktów do 5 837. 

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany 30 – sentyment na kontrakcie na niemiecki DAX wskazuje na dalszą  dominację nastrojów spadkowych: w chwili obecnej 70% wszystkich otwartych pozycji na tym instrumencie to transakcje Sprzedaj, o punkt procentowy niżej w stosunku do wczorajszych danych. Po stronie wartości proporcja podobna: 70% to pozycje krótkie, w tym przypadku odnotowano spadek o 4 punkty procentowe w stosunku do wtorku.

US 30 –  Klienci CMC Markets przeprowadzający transakcje na kontrakcie na amerykański indeks Dow Jones również pozostają nastawieni niedźwiedzio: zarówno pod względem ilości Klientów, jak i wartości transakcji, w chwili obecnej pozycje Sprzedaj stanowią 72% , bez zmian w stosunku do wtorku.

Kurs euro do dolara EUR/USD – przeważająca część Klientów posiadających otwarte pozycje na ten parze walutowej, oczekuje umacniania się euro w stosunku do dolara: ilościowo pozycje Kup stanowią teraz 56% (bez zmian w stosunku do wtorku), a pod względem wartości otwartych transakcji, pozycje długie dominują w 62% (wzrost o 1 punkt).

W oczekiwaniu na dane z sektora usług - 1W oczekiwaniu na dane z sektora usług - 1

Reklama

Sentyment rynkowy CMC Markets

 

 
Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


David Madden

David Madden

Analityk rynkowy CMC Markets w Londynie. Swoją karierę  w londyńskim City rozpoczął w 2007 r., pracując jako trader i analityk rynkowy w wielu firmach maklerskich. Dyplom z ekonomii ugruntował wiedzę Davida na temat analizy fundamentalnej. David jest posiadaczem MSTA z brytyjskiego Towarzystwa Analityków Technicznych (STA).

 

Regularnie współpracuje z wieloma serwisami finansowymi, w tym z mediami internetowymi, prasą, radiem i telewizją.


Reklama
Reklama