Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Co z przyszłością kryptowalut w Korei Południowej?

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Kryptowaluty w Korei Południowej mają szansę stać się legalnym środkiem płatniczym. Wszystko za sprawą planów wprowadzenia poprawek do ustawy o Elektronicznych Transakcjach Finansowych. W tym tygodniu odbyło się czytanie projektu ustawy przed Zgromadzeniem Narodowym w Seulu, przedstawione przez parlamentarzystę Park Yong-jina. Choć istnieją duże szanse na przejście poprawek, to rząd Korei Południowej ma kilka wątpliwości zanim te nabiorą mocy prawnej.

 

Krótki czas oczekiwania

Do końca lipca tego roku Parlament Korei Południowej ma przyjąć lub odrzucić proponowane przez partię Demokratyczną poprawki do istniejącej ustawy o Dokonywaniu Elektronicznych Transakcji Finansowych. Te miałyby umożliwić zawieranie legalnych transakcji w kryptowalutach. Park Yong-jin debatując w poniedziałek w Seulu przed ZN miałby bronić proponowanych poprawek następującymi słowami:

„Korea nie ma wciąż legalnych podstaw ani definicji dla wirtualnych walut, więc nie możemy wspierać tego rynku. Bez podjęcia jakichkolwiek działań prawnych w najbliższym czasie, doprowadzimy do szkody wyrządzanej kryptowalutom, pozwolimy na rozwój takiego stanu rzeczy”.

W odpowiedzi na słowa parlamentarzysty głos zabrał prawnik Han Kyung-soo, który brał udział w debacie nad wprowadzeniem poprawek:

Reklama

„Jeśli możesz postrzegać wirtualne waluty jako typ nowego pieniądza, to musisz zastanowić się, czy jest to spekulacja, czy forma inwestycji. Potrzebujemy bezpieczeństwa w jakimkolwiek stopniu”. – skomentował prawnik w odniesieniu do bezpieczeństwa uczestników rynku kryptowalutowego.

 

Przyszłość i regulacje kryptowalut

Dzień wcześniej przed debatą w ZN głos w sprawie przyszłości kryptowalut w Korei Południowej zabrał tamtejszy minister finansów nominowany do stanowiska w instytucji regulującej rynek finansowy w Seulu. Choi Jong-gu przedstawił rządowe stanowisko, z którego wynika, że administracja nie podjęła jeszcze żadnych konkretnych działań, by uregulować rynek kryptowalut w państwie, wciąż trwają debaty. Jakie są więc obawy rządu, które mogą być przyczyną braku akceptacji dla zaproponowanych poprawek do istniejącej ustawy?

„Bezpieczeństwo klientów, nielegalne transakcje, oskarżenia o popełnianie przestępstw oraz inne problemy związane z transakcjami w wirtualnych walutach pojawiają się coraz częściej. Zastanawiamy się więc, czy władze zajmujące się sektorem finansowym powinny być zaangażowane w ten proces regulacyjny”.

Najbliższe 10 dni przesądzi o przyszłości kryptowalut w Korei Południowej.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Estera Włodarczyk

Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.


Reklama
Reklama