Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Ropa WTI z jednym układem - analiza wykresu cen ropy

|
selectedselectedselected
Ropa WTI z jednym układem - analiza wykresu cen ropy | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Na godzinowym wykresie ropy WTI zaznaczyłem kolorem żółtym spadkowe fazy. Poza tym, że są to korekty, to łączy je jeszcze jeden ważny element, czyli wysokość prostokąta - 1.3$. Jak widać, sześć kolejnych spadków niemal idealnie mieści się w zakresie wyznaczonym przez tę figurę. Dość często wykorzystuje mierzenie kierunkowe o wartości 100% w swoich analizach, ale żeby aż tak powtarzalne było zachowanie inwestorów, to sobie nie przypominam.

Bazując tylko na tym, można zinterpretować zatrzymanie na poziomie 69.32$ jako zakończenie spadków i powrót do trendu wzrostowego

Ten ma szansę dalej być kontynuowany, szczególnie po pokonaniu oporu wyższego rzędu 68$. Dla pewności dodałem wzrostową linię trendu, aby nie było wątpliwości, że klasyczne narzędzia także są użyteczne.

Następne opory wyższego rzędu należy szukać w przedziale 73$-75$

Warto przypomnieć, że fale spadkowe widoczne na interwale tygodniowym osiągnęły długość 10$. Można wiec założyć, że po zakończeniu bieżącego impulsu, czarne świece osiągną podobną długość.

Wracając do naszych prostokątów, skoro podaż w ostatni czasie nie była w stanie pokonać większej przestrzeni niż owe 1.3$, to w przypadku spadków o znacząco większej wartości (powiedzmy 2$), będzie można uznać, że posiadacze krótkich pozycji próbują przejąć kontrole nad strukturą wykresu.

WTI z jednym układem.  - 1WTI z jednym układem.  - 1

Reklama

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Paweł Śliwa

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl


Reklama
Reklama