Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kontrakty na emisję CO2. Zerknij na analizę techniczną tego instrumentu! Ekspert nakreśla pierwszoplanowe opcje dla CO2

|
selectedselectedselected
Kontrakty na emisję CO2. Zerknij na analizę techniczną tego instrumentu! Ekspert nakreśla pierwszoplanowe opcje dla CO2 | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wakacyjna atmosfera wyczuwalna jest na kontraktach na emisję CO2. Od maja cena tego instrumentu fluktuuje wokół dwóch cen. Posiadacze długich pozycji próbują przełamać opór 58 euro, co tworzy kluczowy opór dla bieżącego trendu wzrostowego.

Korekty kończą się w okolicach 50 euro, co tworzy ośmioeurowy korytarz konsolidacji. Taki impas trwa już dość długo.

Dalsze wzrosty można uzasadnić zagnieżdżeniem się dwóch pomiarów kierunkowych Fibonacciego na poziomie 50.38. Sugeruje to, że ostatnie większe fazy spadkowe są sobie równe. Tak długo jak to zjawisko będzie się utrzymywać, to patrzenie na północ jest pierwszoplanową opcją dla CO2.

Warto odnotować, że w przedziale 56-58 euro, czyli ostatnich szczytach, dość często pojawiają się długie czarne świece. Tak duża aktywność podaży może być oznaką próby zmiany sentymentu do tego instrumentu. Widać to już na wskaźniku RSI. Kolejne szczyty na wykresie ceny mają swoich odpowiedników na oscylatorze relatywnej siły. Niemal wszystkie znajdują się w strefie wykupienia, ale wspólnie tworzą spadkowy układ. Jest to rodzaj negatywnej dywergencji. Jednak aby nabrała ona większego znaczenia, to podaż musi przełamać równą wartość 50 euro. Wówczas będzie można mówić o próbie skorygowania ponad rocznych wzrostów. W przeciwnym wypadku kolejny atak na opór 58 euro może okazać się skuteczny.

Reklama

CO2 konsolidacji ciąg dalszy - 1CO2 konsolidacji ciąg dalszy - 1

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Paweł Śliwa

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl


Reklama
Reklama