Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Co dalej z cenami miedzi? Najlepszy czas dopiero nadchodzi!

|
selectedselectedselected

Czy srebro jest już drogie? Czy ostatnie spadki cen miedzi to tylko korekta? Dużo się dzieje ostatnio na rynku surowców. Znany analityk postanowił więc skomentować aktualne wydarzenia. 

Cena srebra niedowartościowana. Rynek miedzi pod znakiem korekty. Zobacz, gdzie analitycy widzą potencjał wzrostowy
freepik
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • Jak cena srebra prezentuje się przy złocie?
  • Czy cena miedzi będzie spadać?

 

 

Cena srebra w porównaniu do ceny złota

Stosunek cen złota i srebra wynosi obecnie 79. Patrząc na średnią z ostatnich 3 lat wynoszącą około 82, to można rzec, że obecnie srebro jest drogie w stosunku do złota. Gdy rozszerzymy horyzont czasowy do 30 lat, to można wysnuć zupełnie inne wnioski, ponieważ średnia wartość tego wskaźnika wynosiła 60, czyli jesteśmy znacznie powyżej średniej. W mojej ocenie ważniejszy jest dłuższy horyzont, dlatego podpisuje się pod tezą, że srebro jest niedowartościowane w stosunku do złota, dlatego ma znacznie większy potencjał wzrostu. Do sprawdzenia tej tezy potrzeba jednak lat, a nie tygodni. Za srebrem przemawia przede wszystkim rosnący popyt z przemysłu, napędzany przez producentów paneli fotowoltaicznych i sektor motoryzacyjny.

 

Zobacz także: Potężne wzrosty cen kluczowego metalu! W co inwestować poza złotem, srebrem i miedzią? Najlepsi eksperci typują dla FXMAG

 

Kurs miedzi spada. Korekta czy odwrócenie trendu?

Reklama

W ostatnich miesiącach zauważalna była wysoka zmienność na notowaniach miedzi. Na cenę wpływały zarówno informacje popytowe, jak i podażowe. Z jednej strony dane gospodarcze, chociażby z Chin, były dobre, co napędzało światowy wzrost gospodarczy i popyt na miedź, natomiast z drugiej strony ograniczone zostało wydobycie przez największych producentów. Wsparciem dla ceny miedzi były także wzrosty cen innych surowców, chociażby ropy, aluminium, niklu, cynku i metali szlachetnych. Dalsze losy miedzi, czyli głównego metalu przemysłowego, będą zależne od ogólnego sentymentu do rynku surowców, a także kondycji światowej gospodarki. Uważam, że najlepszy czas dla miedzi przyjdzie dopiero po cyklu obniżek stóp procentowych w USA, czyli za około 2 lata. Obecna korekta może jeszcze przeciągnąć się w czasie.

 

Czytaj również: 10 000 dolarów za uncję złota? Zdania popularnych polskich prognostów mogą zaskoczyć!

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama
Reklama