Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Podatek katastralny w Polsce? Ministerstwo Finansów odpowiada

|
selectedselectedselected
Podatek katastralny w Polsce? Ministerstwo Finansów odpowiada | FXMAG
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wiceminister finansów Jan Sarnowski, odpowiadając na wątpliwości części posłów, zapewnił, że Ministerstwo Finansów nie prowadzi prac nad wprowadzeniem podatku katastralnego, ani też nie robiło tego w poprzedniej kadencji rządów Zjednoczonej Prawicy. Obecnie nie ma również opracowań analitycznych, które prognozowałyby skutki jego wprowadzenia.

 

Podatek katastralny jest jednym z tematów przewijających się w debacie publicznej od wielu lat, wzbudzającym wyjątkowo dużo emocji, ze względu na swój rewolucyjny charakter w stosunku do obecnego sposobu opodatkowania nieruchomości w Polsce. Posłowie Konfederacji wystosowali interpelację do Ministerstwa Finansów, w której zapytali o plany wprowadzenia katastru w Polsce.

Wiceminister finansów w odpowiedzi na interpelację zapewnił, że wprowadzenie podatku katastralnego nie jest obecnie brane pod uwagę, w resorcie nie są także prowadzone żadne analizy i prace przygotowawcze w tym zakresie.

 

Reklama

Podatek katastralny od nieruchomości polega na ustaleniu wysokości daniny na podstawie wartości posesji, czy lokalu. Na ową wartość wpływają zaś powierzchnia, wiek, stan techniczny, czy lokalizacja nieruchomości.

O co dokładnie chodzi w podatku katastralnym, w jaki sposób mógłby być naliczany i jakie byłyby potencjalne skutki jego wprowadzenia? Kto boi się katastru, a dla kogo jego wprowadzenie będzie świetną wiadomością? O tym wszystkim w poniższym artykule: 

URL Artykułu

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama
Reklama