Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Biuletyn ekonomiczny (najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne): posiedzenie FOMC w centrum uwagi

|
selectedselectedselected
Biuletyn ekonomiczny (najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne): posiedzenie FOMC w centrum uwagi | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem środy będzie decyzja Federalnego Komitetu Otwartego Rynku o poziomie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Postanowienie gremium sprzed miesiąca komentowaliśmy tutaj. Oczekiwania ukształtowały się na podwyżce przedziału dla funduszy federalnych o 50 pb. do poziomu 4,25 - 4,50%. Oznaczałoby to pierwszą redukcję dotychczasowego tempa podwyżek z +75 pb. po ostatnich czterech posiedzeniach. Rynkowy konsensus przewiduje jednocześnie brak zmian w tempie redukcji aktywów Rezerwy Federalnej. Od szczytu w kwietniu zdążyły zmaleć o 382 mld USD.

 

Biuletyn ekonomiczny: Posiedzenie FOMC w centrum uwagi - 1Biuletyn ekonomiczny: Posiedzenie FOMC w centrum uwagi - 1

 

Reklama

Po decyzji zostaną opublikowane projekcje makroekonomiczne FOMC (w tym tzw. „dot plot”), a prezes Powell wystąpi na konferencji prasowej. Naszym zdaniem jego wypowiedź będzie miała tym razem nieco bardziej gołębi charakter niż ostatnim razem przy okazji listopadowego posiedzenia FOMC. Powoła się przy tym na wczorajsze dane o CPI, które komentujemy niżej, choć najpewniej odległość rocznych dynamik od celu wciąż będzie podkreślana.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama