Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Biuletyn ekonomiczny: Kolejny miesiąc spadku amerykańskiego eksportu

|
selectedselectedselected
Biuletyn ekonomiczny: Kolejny miesiąc spadku amerykańskiego eksportu  | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Amerykański bilans handlowy pogorszył się we wrześniu do -92,2 mld USD z -87,3 mld USD w sierpniu. Tym razem to po stronie eksportu nastąpiło większe osłabienie, a import podniósł się po raz pierwszy od pół roku, głównie w pozycji „dobra kapitałowe”.

O ile po obu stronach bilansu handlowego już od dłuższego czasu maleje wymiana materiałami przemysłowymi, tak we wrześniu dołączyła do kategorii zniżkujących pozycja „żywność i napoje”.

Biuletyn ekonomiczny: Kolejny miesiąc spadku amerykańskiego eksportu  - 1Biuletyn ekonomiczny: Kolejny miesiąc spadku amerykańskiego eksportu  - 1

Publikację za ostatni miesiąc komentowaliśmy tutaj. Wczorajsza z kolei zamyka kwartał i pogarsza perspektywy dla dzisiejszej publikacji o wzroście PKB za III kw. (o 14:30). Niemniej ze względu na lipcowe i sierpniowe spadki importu eksport netto dóbr w III kw. poprawił się o w sumie 45 mld USD i z ujemnej kontrybucji -1,0 p.p. r/r do PKB w II kw. wkład tej kategorii podniósł się w III kw. wg naszych szacunków do +0,3 p.p. r/r.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama