Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Biuletyn ekonomiczny (kalendarz publikacji makro): skromny kalendarz we wtorek

|
selectedselectedselected
Biuletyn ekonomiczny (kalendarz publikacji makro): skromny kalendarz we wtorek | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Zaplanowane na dziś są publikacje indeksu ZEW z Niemiec oraz danych o PPI i NFIB z USA. W wypadku danych o oczekiwaniach inwestorów instytucjonalnych (ZEW) spodziewamy się słabszego niż konsensus odczytu.

Podobnie negatywnie mogą zaskoczyć nastroje amerykańskich małych i średnich firm (NFIB). Natomiast powyżej prognoz, zważywszy piątkową niespodziankę CPI, może kształtować się odczyt PPI z USA. Nie oczekujemy przy tym, aby odczyty makro miały silny wpływ na nastroje rynkowe. Ich dynamiczne zmiany obserwowane w ostatnich dniach łączymy przede wszystkim z oczekiwaniami dotyczącymi najbliższych decyzji banków centralnych, w tym jutrzejszego posiedzenia FOMC.

Biuletyn ekonomiczny: Skromny kalendarz makro we wtorek  - 1Biuletyn ekonomiczny: Skromny kalendarz makro we wtorek  - 1

 

Kalendarz publikacji makroekonomicznych

Biuletyn ekonomiczny: Skromny kalendarz makro we wtorek  - 2Biuletyn ekonomiczny: Skromny kalendarz makro we wtorek  - 2

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama