Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Biuletyn ekonomiczny: Indeks PMI dla krajowego przetwórstwa powyżej prognoz

|
selectedselectedselected
Biuletyn ekonomiczny: Indeks PMI dla krajowego przetwórstwa powyżej prognoz | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W grudniu indeks PMI dla krajowego przetwórstwa znajdował się ósmy miesiąc z rzędu poniżej kluczowego poziomu 50 pkt. Tym razem jego wartość wyniosła 45,6 pkt. Oznacza to mniejszej tempo recesji w sektorze niż w poprzednim miesiąca (43,4 pkt) i jest wynikiem nieco lepszym od naszej (44,5 pkt) i rynkowej (44,0 pkt) prognozy.

Zaglądając w szczegóły raportu S&P można zauważyć, że za poprawę odpowiadały przede wszystkim nieco mniejsze tempo spadku zamówień i bieżącej produkcji. Po raz pierwszy od dłuższego czasu poprawił się istotnie także subindeks zatrudnienia, choć wciąż znajduje się na terytorium recesyjnym. Ogółem jednak aktywność w sektorze pozostaje niska. Skutkuje to m.in. redukcją zakupów oraz zapasów. W raporcie przytacza się związaną z tym niższą

Biuletyn ekonomiczny: Indeks PMI delikatnie powyżej prognoz - 1Biuletyn ekonomiczny: Indeks PMI delikatnie powyżej prognoz - 1

Grudniowy odczyt potwierdza przesłanie z listopadowego raportu (tutaj) i tym samym wspiera scenariusz kulminacji spowolnienia koniunktury w pierwszej połowie roku.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama