Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

UNIBEP SA (UNIBEP): raport aktualizujący. Trudny czas dla budownictwa

|
selectedselectedselected
UNIBEP SA (UNIBEP): raport aktualizujący. Trudny czas dla budownictwa | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Rynek budowlany oraz polskie firmy budowlane bardzo dobrze radziły sobie w czasie pandemii. Mimo obserwowalnego już pod koniec ubiegłego roku wzrostu cen materiałów budowlanych oraz presji na wzrost wynagrodzeń, większość dużych spółek z sektora poprawiła rentowność. Unibep dobre wyniki za 2021 zawdzięcza bardzo dobrej końcówce roku w segmencie deweloperskim oraz budownictwa modułowego.

Obecnie, w związku z wojną na Ukrainie branża zmaga się z problemami z dostępnością niektórych materiałów, jak i drastycznym wzrostem cen. Unibep wszedł w nowy rok z solidnym portfelem kontraktów we wszystkich segmentach działalności, co w naszej ocenie przełoży się na dalszy wzrost przychodów, jednak wyzwaniem jest utrzymanie marż. Największe szanse upatrujemy w dalszym rozwoju budownictwa modułowego oraz nowym segmencie budownictwa energetyczno-przemysłowego, szczególnie po spodziewanym uruchomieniu środków z KPO.

UNIBEP SA (UNIBEP): raport aktualizujący. Trudny czas dla budownictwa - 1UNIBEP SA (UNIBEP): raport aktualizujący. Trudny czas dla budownictwa - 1

Uwzględniając powyżej przedstawione czynniki, na rok 2022 widzimy dla Grupy Unibep zarówno wiele szans jak i zagrożeń. Kierując się konserwatywnymi zasadami sporządzania prognoz finansowych, dokonujemy rewizji prognozowanych wyników i zakładanych marż w 2022 roku, co przekłada się na obniżenie ceny docelowej akcji Unibep z 14 do 11 zł.

UNIBEP SA (UNIBEP): raport aktualizujący. Trudny czas dla budownictwa - 2UNIBEP SA (UNIBEP): raport aktualizujący. Trudny czas dla budownictwa - 2

Reklama

UNIBEP SA (UNIBEP): raport aktualizujący. Trudny czas dla budownictwa - 3UNIBEP SA (UNIBEP): raport aktualizujący. Trudny czas dla budownictwa - 3

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama