Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Ta spółka może zainteresować polskich inwestorów. Sprawdzamy, czy akcje mają potencjał do spektakularnych wzrostów [KUPUJ]

|
selectedselectedselected
Ta spółka może zainteresować polskich inwestorów. Sprawdzamy, czy akcje mają potencjał do spektakularnych wzrostów [KUPUJ]
materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Konsekwentnie realizowana strategia M&A, ekspansja zagraniczna, mocne wyniki napędzane m.in. wzrostem ARPU i rozwojem produktów oraz wysoka zdolność generacji gotówki - tak w skrócie można naszym zdaniem podsumować ostatnie kwartały w R22. Akwizycja MailerLite konsolidowana w pełni od 3Q22 skokowo poprawiła wyniki w segmencie CPaaS podczas gdy segment Hosting skutecznie realizuje wzrost dzięki podwyżkom cenników usług czemu sprzyja obecne środowisko inflacyjne i niższe pozycjonowanie cenowe względem konkurencji. Sądzimy, że o ile profil wzrostu w dwóch głównych nogach biznesowych R22 jest przez rynek wyceniony, to dodatkowym i niezdyskontowanym jeszcze upside’em jest spółka stowarzyszona Profitroom.

Zobacz także: R22 S.A.: Przedłużenie kadencji Członków Rady Nadzorczej na kolejną kadencję

 

R22 kontroluje obecnie 33,3% Profitroom (od stycznia 2020 r.) i posiada opcję wykupu kolejnych 17% w 2024 r. Uważamy, że wysokie dynamiki wzrostu organicznego (rezerwacje +68% r./r. przychody +43% r./r. w ‘22), ekspozycja na rosnący rynek turystyczny i generacja przychodów w modelu SaaS może stwarzać atrakcyjne equity story w kontekście decyzji R22 na temat przyszłości spółki, która może zapaść w drugim półroczu 2023 r. W naszym przekonaniu R22 może rozważać kilka scenariuszy odnośnie pakietu akcji Profitroom. Uważamy, że zbliżone prawdopodobieństwo ma zarówno (1) scenariusz realizacji opcji tj. wykup udziałów i konsolidacja wyników Profitroom w 2024 r. (czego na razie nie uwzględniamy w naszych prognozach); (2) scenariusz odsprzedaży pakietu akcji do inwestora branżowego czy funduszu private equity. Sądzimy, że każdy z tych scenariuszy może mieć swoje zalety, które finalnie przekują się w uwolnienie wartości dla akcjonariuszy R22. W przypadku realizacji opcji zakładać można, że spółka kilkukrotnie powiększy wyniki segmentu SaaS. Z kolei w przypadku odsprzedaży posiadanego pakietu akcji R22 może mocno odlewarować bilans, co z kolei odbuduje zdolności akwizycyjne gdzie spółka ma dobry, sprawdzony track-record. Sądzimy, że oba scenariusze są całkiem realne, a inwestorzy mogą dyskontować decyzję dotyczącą przyszłości Profitroom wyprzedzająco. Dodatkowo wyniki tego roku na dwóch głównych segmentach zapowiadają się rekordowo (dynamika EBITDA w 2023: +46% r./r. w CPaaS i +26% w Hostingu), co także jest mocnym argumentem inwestycyjnym in plus.

Akcje R22. Sprawdź najnowsze wiadomości ze spółki [GPWPA 3.0] - 1Akcje R22. Sprawdź najnowsze wiadomości ze spółki [GPWPA 3.0] - 1

Reklama

 

Uwzględniając w wycenie nowe podejście do oszacowania wartości Profitroom podtrzymujemy zalecenie inwestycyjne KUPUJ z ceną docelową 88,6 PLN (+29% upside).

Prognozy. Podnosimy nasze prognozy o na lata 2023-25 o 4% na poziomie przychodów i 5% na poziomie EBITDA. Nasze prognozy są wyższe niż skumulowane cele ESOP dla segmentów CPaaS i Hosting o odpowiednio 4% i 2% w latach 2023-24.

Wycena. Nasza cena docelowa akcji R22 oparta jest w 100% na metodzie DCF Sum-of-the-Parts gdzie każdy segment spółki wyceniamy niezależnie. Po raz pierwszy w wycenie przeprowadzamy także wycenę stand-alone spółki Profitroom metodą porównawczą (poprzednio bazowaliśmy na wycenie bilansowej). Nasza metodologia zwraca wartość 1 akcji R22 na poziomie 88,6 PLN (KUPUJ, +29% upside).

Czynniki ryzyka. Opisane na stronie 13.

Reklama

Akcje R22. Sprawdź najnowsze wiadomości ze spółki [GPWPA 3.0] - 2Akcje R22. Sprawdź najnowsze wiadomości ze spółki [GPWPA 3.0] - 2

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama