Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

SIMFABRIC: Prognoza wyników finansowych na 4Q 2022 – kolejny kwartał bez wpływów z projektów zewnętrznych (Koch Media, Nacon)

|
selectedselectedselected
SIMFABRIC: Prognoza wyników finansowych na 4Q 2022 – kolejny kwartał bez wpływów z projektów zewnętrznych (Koch Media, Nacon) | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Komentarz BDM: negatywne. Zakładamy, że w 4Q’22 w związku ze spodziewanym brakiem zaliczek dotyczących tworzenia projektów zewnętrznych (Koch Media, Nacon) wyniki spółki znacząco spadły r/r. Według naszych szacunków, spółka na poziomie przychodów rozpoznała już całość zakontraktowanej kwoty (3,6 mln EUR) w ramach trzech umów wydawniczych. Niestety cały czas zarówno deweloper jak i wydawcy nie poinformowali, co dzieje się z tymi projektami.

Całościowo w omawianym kwartale na poziomie przychodów prognozujemy 0,7 mln PLN (-76,1% r/r). Zakładamy, że za ok. 50% tej pozycji odpowiadał portfel aktualnych, przeportowanych gier, a drugie tyle stanowiły usługi związane z e-learningiem. Ponadto w związku z prawdopodobnym zakończeniem prac nad projektami wydawniczymi, spodziewamy się, że ilość osób zaangażowanych znacząco spadła r/r, co przełożyło się na redukcję kosztów usług obcych. W związku z powyższym szacujemy, że w omawianym okresie SimFabric wypracował 0,3 mln PLN EBITDA oraz 0,1 mln PLN zysku netto. W całym 2022r. prognozujemy 6,0 mln PLN przychodów (-33,3% r/r), 3,5 mln PLN EBITDA (-21,7% r/r) oraz 3,6 mln PLN zysku netto (+10,8% r/r).

 

Wyjście PlayWaya z akcjonariatu spółki - na początku października’22 PLW poinformował o planie sprzedaży 2,81 mln akcji SIM stanowiących 44,96% w kapitale zakładowym tej spółki. Decyzja ta została podjęta w związku z badaniem synergii działania spółek z Grupy notowanych na głównym rynku GPW, a także zbieżność ich strategii rozwoju ze strategią PLW. Pozyskane środki z transakcji zarząd planuje przekazać na inwestycje w obecne oraz przyszłe spółki i zespoły grupy. Finalnie udziały PLW w SIM zostały sprzedane za 2 PLN/akację (wartość pakietu = 5,6 mln PLN).

 

Reklama

Emisja akcji - spółka planuje podwyższenie kapitału w granicach kapitału docelowego poprzez emisję do 3 mln akcji serii C w trybie subskrypcji prywatnej. Cena emisyjna akcji została ustalona na 6,5 PLN. Jej celem jest uruchomienie projektu budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego „Space Engine Lab”, na podstawie podpisanej przez spółkę w czerwcu 2021 r. z Ministerstwem Rozwoju umowy na dofinansowanie.

 

Zablokowanie konta spółki na platformie Steam – pod koniec listopada’22 SimFabric otrzymał informację z Valve Corp. - firmy prowadzącej sklep STEAM na podstawie, której konto spółki w sklepie Steam zostało zablokowane. Aktualnie sprawa będzie szczegółowo badana przez STEAM we współpracy ze spółką.

 

Negocjacje umowy dystrybucyjnej na rynki azjatyckie – na początku 2023r. SimFabric rozpoczął negocjacje warunków umowy dystrybucyjnej wszystkich gier z portfolio grupy na rynki azjatyckie, w tym w szczególności na rynek chiński.

 

Reklama

„Quantum Storm” – premiera gry miała miejsce w 4Q’22 na konsole PS4/5 i NS, po 72h od wydania wszystkie koszty produkcji, portingu oraz marketingu zostały zwrócone w 100%.

 

Gardenia na konsole PS4/PS5 – pod koniec października’22 spółka miała miejsce premiera gry „Gardenia” na konsole PS4/5, po 72h od wydania wszystkie koszty produkcji, portingu oraz marketingu zostały zwrócone w 100%

 

MobileFabric – wydana w grudniu gra” Quantum Storm” na urządzenia mobilne w sklepie App Store po 72h od wydania zwróciła wszystkie koszty produkcji, portingu oraz marketingu. Równocześnie także koszty trzech gier z serii Saboteur wydanych w sklepie App Store zwróciły wszystkie koszty produkcji, portingu i marketingu w 100% i aktualnie gry z serii Saboteur: Saboteur!, Saboteur II: Avenging Angel, Saboteur SiO

SIMFABRIC: Prognoza wyników finansowych na 4Q 2022 – kolejny kwartał bez wpływów z projektów zewnętrznych (Koch Media, Nacon) - 1SIMFABRIC: Prognoza wyników finansowych na 4Q 2022 – kolejny kwartał bez wpływów z projektów zewnętrznych (Koch Media, Nacon) - 1

Reklama

 

 

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama