Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Raport analityczny na zlecenie GPW: założenia finansowe dla MFO

|
selectedselectedselected
Raport analityczny na zlecenie GPW: założenia finansowe dla MFO | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Raport analityczny na zlecenie GPW: założenia finansowe dla MFO - 1Raport analityczny na zlecenie GPW: założenia finansowe dla MFO - 1

Wolumen. Zakładamy wzrost mocy produkcyjnych o 50 tys. ton stali rocznie w latach 2023-2025 do poziomu ok. 240 tys. ton. Wzrost mocy związany jest z planami rozwojowymi po zakupie działki od Boryszew ERG. Największy CAGR przyjmujemy w segmencie profili specjalnych i spawanych gdzie skala inwestycji w poprzednich latach była największa.

Przychody. Spadek przychodów w kolejnych latach jest efektem zakładanych przez nas niższych cen HDGC w kolejnych latach, które przyjmujemy na poziomie 40000 PLN/t.

Jednostkowa marża EBITDA. Zakładamy rozszerzenie jednostkowej marży EBITDA z poziomu ~300 PLN/t w latach 2017-2019 do 400-415 PLN/t, głównie z uwagi na rosnący udział profili specjalnych i spawanych, charakteryzujących się wyższą marżą.

Efektywna stopa podatkowa. Efektywną stopę podatkową w okresie prognozy przyjmujemy na poziomie 19%.

Reklama

CAPEX. W prognozach uwzględniamy ok. 120mln PLN wydatków na inwestycje związane z zagospodarowaniem działki zakupionej od Boryszew ERG, w tym budowę hal, magazynu oraz zakup maszyn w latach 2023-2024.

Dywidenda. Z zysku za 2022r zakładamy DPR na poziomie 30% oraz wzrost do 50% w kolejnych latach.

 

Rachunek wyników (mln PLN)

Raport analityczny na zlecenie GPW: założenia finansowe dla MFO - 2Raport analityczny na zlecenie GPW: założenia finansowe dla MFO - 2

Raport analityczny na zlecenie GPW: założenia finansowe dla MFO - 3Raport analityczny na zlecenie GPW: założenia finansowe dla MFO - 3

Raport analityczny na zlecenie GPW: założenia finansowe dla MFO - 4Raport analityczny na zlecenie GPW: założenia finansowe dla MFO - 4

Reklama

 

 

 

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama