Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

MFO SA Akcje: prognoza wyników finansowych na IV kw.’22

|
selectedselectedselected
MFO SA Akcje: prognoza wyników finansowych na IV kw.’22 | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

#Prognoza Q4’22: Zakładamy, że strata EBITDA w Q4’22 ostatecznie będzie wyższa kw./kw. Składa się na to kilka czynników m.in. pogłębienie spadku cen HDGC w Europie w Q4’22, których średnia notowań w kwartale wyniosła 780 EUR/t (-80 EUR kw./kw.), przy stabilnym poziomie EUR/PLN 4,72 oraz słaby popyt w grudniu spowodowany m.in. wcześniejszymi przestojami zakładów produkcyjnych klientów, którzy zdecydowali się wydłużyć przerwę świąteczną z uwagi na niskie poziomy zamówień. Duża zmienność cen w połączeniu z wydłużeniem się oczekiwania na dostawy materiału w zakupionego w H1’22, a realizowane w H2’22 jest główną przyczyną raportowanej straty EBITDA oraz netto. Zakładamy, że spółka wyczyściła pod koniec roku drożej zakupiony magazyn, a obserwowane ostatnio wzrosty cen HDGC (+100 EUR/t YTD), pozwolą powrócić na ścieżkę pozytywnych wyników już w Q1’23. W związku z ograniczeniem magazynu oraz mniejszym poziomem zamówień kapitał obrotowy na koniec roku powinien spaść, co przełoży się na wzrost gotówki netto na koniec Q4’22 (1mln PLN gotówki netto po Q3’22).

#Outlook: Styczeń przyniósł wyraźną poprawę nastrojów u klientów względem listopada ub.r. Wyjątkiem jest segment profili GK, gdzie sprzedaż realizowana jest głównie na rynek polski. Z uwagi na silną korelację tego segmentu z noworozpoczętymi inwestycjami mieszkaniowymi nie oczekujemy odbicia wolumenów w H1’23, natomiast niskie stany magazynowe w składach budowlanych mogą przełożyć się na konieczność uzupełnienia magazynów u klientów. Pozostałe segmenty (profile okienne, specjalne), są dużo mocniej skorelowane z koniunkturą w Europie oraz sytuacją w przemyśle. W przypadku profili okiennych spółka koncentruje się na dużych klientach, o silnej pozycji na europejskim rynku i dużym udziale eksportu poza Polskę. Segment ten jest wspierany przez unijne dotację w zakresie termomodernizacji budynków, które obejmują m.in. wymianę stolarki okiennej. Naszym zdaniem trend ten utrzyma się w br. (zmniejszenie utraty ciepła w budynkach pozwoli ograniczyć konsumpcję ciepła w sezonie zimowym) i będzie wyraźnym wsparciem dla sprzedaży okien w br. przy słabszej podaży nowych inwestycji mieszkaniowych. W Q2’23 rozpocznie się regularna realizacja zamówień na profile pod farmy PV, w których upatrujemy potencjał do wzrostu wolumenów sprzedaży w H2’23.

#Inwestycje. W br. spółka zamierza skoncentrować się na kwestiach formalno-prawnych związanych z rozbudową mocy produkcyjnych w Sochaczewie na terenach zakupionych od Boryszew ERG. Efekty tych inwestycji będą częściowo widoczne w wolumenach sprzedaży w 2024r.

 

MFO: Prognoza wyników na IV kw.’22 [lekko negatywne] - 1MFO: Prognoza wyników na IV kw.’22 [lekko negatywne] - 1 

Reklama

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama