Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Medicalgorithmics (MEDICALG): prognozy finansowe [EBITDA, Wolumeny i ceny, Przychody, ryzyka] Raport analityczny

|
selectedselectedselected
Medicalgorithmics (MEDICALG): prognozy finansowe [EBITDA, Wolumeny i ceny, Przychody, ryzyka] Raport analityczny  | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wolumeny i ceny

Pomimo spadku liczby wysokomarżowych odszkodowań w 2M22 o 10% uważamy, że było to tymczasowe i związane z powodami nakreślonymi przez Zarząd i w najbliższych miesiącach liczba wniosków powróci do dodatniej dynamiki. Szacujemy, że w 2022/23/24e Spółka zwiększy liczbę wniosków wysokomarżowych do 66/73/79 tys. (+12%/+10%/+8%), podczas gdy liczba roszczeń nisko-marżowych spadnie w 2022/23/24e o 10%/8%/6% r/r. W sumie szacujemy, że łączna liczba wniosków wzrośnie w 2022/23/24e do 88/93/97 tys. (+6%/+6%/+5%). Wraz ze wzrostem udziału wysokomarżowych wniosków oczekujemy, że średni przychód na wniosek wzrośnie do 342/351/357 USD (w porównaniu ze średnim przychodem na wniosek 324 USD w 2021e).

Medicalgorithmics (MEDICALG): prognozy finansowe [EBITDA, Wolumeny i ceny, Przychody, ryzyka] Raport analityczny  - 1Medicalgorithmics (MEDICALG): prognozy finansowe [EBITDA, Wolumeny i ceny, Przychody, ryzyka] Raport analityczny  - 1

Przychody

Wraz z rosnącymi wolumenami wysokomarżowych wniosków i rosnącym średnim przychodem na wniosek, szacujemy wzrost przychodów do 34/36/38 mln USD w 2022/23/24e (+10%/+7%/+6% r/r). Przychody w PLN powinny rosnąć jeszcze mocniej dzięki korzystnemu kursowi USDPLN, który zakładamy na 4,25x w okresie naszych prognoz i szacujemy, że przychody wyniosą 143/154/164 mln PLN (+22%/+7% /+6% r/r).

Medicalgorithmics (MEDICALG): prognozy finansowe [EBITDA, Wolumeny i ceny, Przychody, ryzyka] Raport analityczny  - 2Medicalgorithmics (MEDICALG): prognozy finansowe [EBITDA, Wolumeny i ceny, Przychody, ryzyka] Raport analityczny  - 2

EBITDA

Zakładamy, że większość kosztów firmy jest względnie stała, więc nie widzimy możliwości ich obniżenia. Również większość kosztów firmy to USD, dlatego szacujemy, że OPEX w 2022e wzrośnie o 17% r/r. Jednak w kolejnych latach wraz ze wzrostem liczby wniosków koszt na wniosek powinien zacząć spadać, a EBITDA szacujemy na -1,2/7,8/15,8 mln zł.

Reklama

Medicalgorithmics (MEDICALG): prognozy finansowe [EBITDA, Wolumeny i ceny, Przychody, ryzyka] Raport analityczny  - 3Medicalgorithmics (MEDICALG): prognozy finansowe [EBITDA, Wolumeny i ceny, Przychody, ryzyka] Raport analityczny  - 3

Medicalgorithmics (MEDICALG): prognozy finansowe [EBITDA, Wolumeny i ceny, Przychody, ryzyka] Raport analityczny  - 4Medicalgorithmics (MEDICALG): prognozy finansowe [EBITDA, Wolumeny i ceny, Przychody, ryzyka] Raport analityczny  - 4

Ryzyka

Ryzyko spadku średniej ceny w USA

Od czasu decyzji o przejściu na model sieciowy spółka odnotowała spadek r/r średniej ceny szkód, dodatkowo spotęgowany efektem pandemii Covid-19 w postaci pogorszenia miksu produktowego.

Ryzyko nowej konkurencji

Jak na każdym rynku opartym na nowych technologiach, widzimy ryzyko pojawienia się nowego gracza z przewagą technologiczną. Przykładem jest negatywna reakcja rynku na zapowiedź Apple wyposażenia iWatch w moduł do testowania EKG.

Ryzyko wystąpienia sytuacji politycznej i gospodarczej w USA

Stany Zjednoczone to największy rynek opieki zdrowotnej na świecie, silnie wspierający innowacyjne rozwiązania. Dzięki temu usługi takie jak monitoring zdarzeń czy telemetria są tam refundowane. Stany Zjednoczone są jedynym rynkiem na świecie, na którym refundowane są obie usługi. Ewentualna decyzja o zmianie stawek refundacji, tempo pandemii pandemii Covid-19 może znacząco wpłynąć na przychody z tego rynku.

Ryzyko prawne i regulacyjne

Medicalgorithmics czerpie swoje przychody w dużej mierze od ubezpieczycieli zdrowotnych. Przychód opiera się na wycenie indywidualnych refundowanych usług medycznych. Ubezpieczyciele mogą zdecydować się na zmianę stawek zwrotu, co postrzegamy jako ryzyko dla MDG. Z drugiej strony zwrot kosztów monitorowania zdarzeń lub telemetrii w kraju innym niż Stany Zjednoczone byłby okazją do dodatkowego źródła dochodu.

Reklama

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama