Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Europejskie indeksy w górę, bardzo dobra sesja na warszawskiej giełdzie. Czy to jeszcze jest bessa?

|
selectedselectedselected
Europejskie indeksy w górę, bardzo dobra sesja na warszawskiej giełdzie. Czy to jeszcze jest bessa? | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wtorkowa sesja nie obfitowała w istotne wydarzenia, przypomniała natomiast, że w absencji ważnych powodów bazowym kierunkiem są obecnie wzrosty, a nie spadki. Główne indeksy na Starym Kontynencie zyskiwały od 0,29% (DAX) do 1,67% (IBEX), jeszcze lepiej prezentowała się Warszawa. WIG20 wzrósł o 1,91%, mWIG40 o 1,69%, a sWIG80 o 0,16%. O 4,29% drożał Orlen, o 4,24% KGHM, dużą pozytywną kontrybucję do głównego indeksu wniosło też Dino (+2,51%). Wśród średnich spółek indeks najbardziej dźwigało InterCars (+7,15%), jedna ze spółek, w przypadku których trudno uzasadnić tegoroczny spadek wyceny, ale bohaterem dnia było Ten Square Games, które po raporcie wynikowym drożało o 21,41%.

 

W USA S&P500 i NASDAQ wzrosły po 1,36%. VIX spadł do poziomu 21,3, co dopełnia obrazu sielanki, który zawdzięczamy m.in. temu, że w FOMC coraz wyraźniej zaczyna się rysować gołębie skrzydło (ostatnie wypowiedzi M. Daly sugerują jej sprzeciw wobec agresywnego dalszego zacieśnienia polityki pieniężnej), a nawet niedawne jastrzębie (L. Mester) zaczynają zmieniać ton. Będące w naszej opinii kwestią czasu dalsze załamanie kryptowalut zupełnie nie wpływa na nastroje na rynku akcji. Pomimo informacji o prawdopodobnym szybkim bankructwie Genesis bitcoin powrócił powyżej granicy 16 tys. USD.

 

Reklama

 

W godzinach porannych rosną rynki azjatyckie, po świetnym wczorajszym zamknięciu w USA naturalnym kierunkiem dla Europy na otwarciu także są zwyżki. W odróżnieniu od wczorajszej sesji, dziś jednak poznamy szereg istotnych danych, m.in. wstępne listopadowe PMI z Europy i USA, a także październikowe dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku za oceanem. Jeżeli przed długim weekendem w Stanach Zjednoczonych nastroje miałyby zostać zepsute, prawdopodobnie wywoła to jednak zapis dyskusji z ostatniego posiedzenia FOMC.

.

Nota prawna

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Kamil Cisowski

Kamil Cisowski

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada licencję Maklera Papierów Wartościowych oraz tytuł CFA. Karierę rozpoczął w 2008 r., a doświadczenie zdobywał w Departamencie Skarbu Raiffeisen Bank Polska, w Domu Maklerskim X-Trade Brokers oraz w PKO Banku Polskim. Od września 2015 r. w MetLife TFI odpowiadał za makroalokację w funduszach zagranicznych, komunikację inwestycyjną, a także rozwój oferty produktowej. Pracę w Domu Inwestycyjnym Xelion rozpoczął w 2017 r.


Reklama
Reklama