Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Compremum: Nowe sektory podstawą wzrostu. Raport analityczny na zlecenie GPW [w ramach GPWPA 3.0.]

|
selectedselectedselected
Compremum: Nowe sektory podstawą wzrostu. Raport analityczny na zlecenie GPW [w ramach GPWPA 3.0.] | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Podtrzymujemy pozytywne nastawienie do spółki. Przychylnie patrzymy na nowe inwestycje w perspektywiczne sektory. Spółka nie tylko stara się rozwijać w nowych kierunkach, ale również wewnątrz sektorów dywersyfikuje geograficznie źródła przychodów. Dzięki działalności w sektorze kolejowym, Compremum powinno być pośrednim beneficjentem przyznanych Polsce środków z KPO.

Marża na bieżącym kontrakcie GSMR, dzięki aneksowi do umowy wróci do średniej z 2021 roku. W bieżącym roku oczekujemy r/r podobnych wyników, a w następnych latach powrotu do wzrostowej tendencji. W segmencie OZE spółka buduje instalacje fotowoltaiczne. Jeszcze w bieżącym roku możliwa jest sprzedaż pierwszej instalacji o mocy 4MW. Dzięki wygranemu kontraktowi na modernizację 14 wagonów w kwocie 70,5 mln PLN spółka odnotuje pierwszą sprzedaż w segmencie kolejowym. Wyniki pierwszego kwartału były powyżej naszych oczekiwań, osiągnięto lepszą marżowość i przeprowadzono rutynową modernizację zakładu stolarskiego. Dzięki czemu w następnych kwartałach oprócz pierwszych przepływów z OZE i kolei oczekujemy wzrostu sprzedaży w sektorze stolarskim. Niższe prognozy w bieżącym i w przyszłym roku wynikają z przesunięcia części przychodów na dalsze terminy. W otoczeniu wysokiej inflacji zdecydowaliśmy się również na obniżenie prognoz marżowości, nie mają one jednak wpływu na długoterminowe perspektywy i zdolności do osiągania marży w spółce. Prognozy na najbliższe lata przy obecnej cenie akcji implikują wartość wskaźnika P/E ok. 5, co jest o 40% mniej niż mediana grupy porównawczej. W tym kontekście spadek akcji spółki od szczytu o 50% uważamy za nieuzasadniony i postrzegamy obecną sytuację jako okazję do kupna. Dlatego podtrzymujemy rekomendację kupuj z cena docelową 4,01 PLN za akcję.

Compremum: Nowe sektory podstawą wzrostu. Raport analityczny na zlecenie GPW [w ramach GPWPA 3.0.] - 1Compremum: Nowe sektory podstawą wzrostu. Raport analityczny na zlecenie GPW [w ramach GPWPA 3.0.] - 1

Uwolnienie środków z KPO

Bezpośrednim beneficjentem uwolnienia środków z krajowego planu odbudowy jest kolej. Dzięki dofinansowaniu, PKP będzie w stanie rozpisać więcej przetargów, w perspektywie lat 2021-2030 zamierza zrealizować modernizację taboru na łączną sumę 24,5 mld PLN. Całość pieniędzy z KPO przewidziana dla sektora kolejowego to 2,84 mld EUR.

Przetargi z sektora usług budowlanych

Reklama

Sektor usług budowlanych nie spoczywa na laurach i oprócz realizacji kluczowego dla spółki kontraktu GSMR, zgłasza się w nowych dużych przetargach. W samym maju spółka złożyła 3 oferty na szacunkową łączną wartość 3 mld PLN.

Fabryka baterii i magazyn energii

Największą inwestycją spółki jest ta realizowana ŁSSE. Compremum wspólnie z singapurskim partnerem zainwestuje do 250 mln PLN w fabrykę baterii litowo-jonowych i magazyn energii. Dzięki inwestycji w ŁSSE możliwy jest zwrot do 35% kosztów kwalifikowanych. Szacujemy, że fabryka będzie rocznie przynosić do 25 mln PLN zysku brutto dla akcjonariuszy Compremum.

Compremum: Nowe sektory podstawą wzrostu. Raport analityczny na zlecenie GPW [w ramach GPWPA 3.0.] - 2Compremum: Nowe sektory podstawą wzrostu. Raport analityczny na zlecenie GPW [w ramach GPWPA 3.0.] - 2

 

 

Reklama

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama