Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Cognor Holding SA - podsumowanie i dywidenda

|
selectedselectedselected
Cognor Holding SA - podsumowanie i dywidenda | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Obserwując globalne trendy makroekonomiczne i te bezpośrednio dotyczące rynku stalowego trudno nie zauważyć światowej zniżkowej tendencji. Niemniej podtrzymujemy, że sprzyjające otoczenie dla wyników Cognora utrzyma się w bieżącym roku. W przyszłym roku ze względu na spowolnienie gospodarcze oczekujemy niższych cen produktów stalowych. Pozytywnym zaskoczeniem mogą być potencjalnie jeszcze wyższe ceny energii stawiające Cognora w lepszej pozycji kosztowej względem konkurencji, wzmożony popyt ze strony inwestycji OZE oraz wydatków zbrojeniowych. Zwłaszcza, że inwestycje te nie będą zależne od cyklu koniunkturalnego i mogą ratować ceny stali w okresach dekoniunktury.

 

Dywidenda

Rekomendacja zarządu w sprawie wysokości dywidendy za rok 2021 w kwocie 0,15 PLN za akcję była rozczarowująca. Mimo to mając na względzie wysokie prognozy wyniku 2022 roku, zaciągnięte i zabezpieczone finansowanie inwestycji w Siemianowicach oczekujemy wysokiej dywidendy za rok 2022 równej 0,63 PLN co dla ceny docelowej przełożyłoby się na 10,6% stopy dywidendy.

Cognor Holding SA - podsumowanie i dywidenda - 1Cognor Holding SA - podsumowanie i dywidenda - 1

Cognor Holding SA - podsumowanie i dywidenda - 2Cognor Holding SA - podsumowanie i dywidenda - 2

 

Reklama

 

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama