Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Akcje Wielton SA (WIELTON), notowania GPW: podsumowanie konferencji wynikowej, #Outlook

|
selectedselectedselected
Akcje Wielton SA (WIELTON), notowania GPW: podsumowanie konferencji wynikowej, #Outlook  | FXMAG INWESTOR
materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

- Na rynku widoczne jest schłodzenie popytu i zaostrzenie się walki konkurencyjnej, czego nie było jeszcze widać w Q1’23 - Zarząd podtrzymuje cele sprzedażowe (3,6mld PLN i 23,5 tys. szt) i finansowe na 2023r (212mln PLN EBITDA)

Zobacz takze: Grupa Wielton: sprawdzamy potencjał w ekspansji geograficznej

 

 

 

Reklama

- Q2 i Q3 będą najtrudniejsze jeżeli chodzi o ten rok, uruchomiono sporo działań które mają pomóc osiągnąć satysfakcjonujące wyniki (efektywność + negocjacje cen u dostawców + projekty 49+ i 100+, nowe kategorie produktów), dobry portfel zamówień powinien jeszcze wpływać pozytywnie na efekt dźwigni operacyjnej w Q2’23

- Zarząd będzie rekomendował wypłatę dywidendy

- Tegoroczny capex na poziomie 180mln PLN będzie dostosowywany do bieżącej sytuacji rynkowej

- Wyniki EBITDA pod presją w Wielton GmbH (-1,9mln PLN), Wielton Afryka (-0,5mln PLN), Fruehauf (-4mln PLN), Langendorf (+0,4mln PLN) oraz w spółce rosyjskiej (- 0,4ml PLN)

- W Fruehauf pierwsze efekty programu poprawy efektywności spodziewane są dopiero w II pół’23

Reklama

- W Niemczech spółka zaczęła pracę nad marża po wcześniejszej walce o udziały rynkowe związanej z otworzeniem spółki Wielton GmbH

- Na rynku niemieckim widoczne jest spowolnienie sprzedaży w Q2’23 (po Q1’23 -3% r./r.) z uwagi na oczekiwanie na wejście w życie dopłat do zakupu naczep w kwocie ok. 15% wartości

- Średni miesięczny order book jest zbliżony do obecnej produkcji miesięcznej, w związku z czym w Q2’23 można oczekiwać zbliżonych wolumenów kw./kw.

- w Q1’23 najsilniej rósł rynek UK +9% (WLT -14%), CEE +11% (WLT +8%), Polska +2% (WLT -14%), Włochy +0,4% (WLT +2%), spadały z kolei następujące rynki: Francja -10% (WLT -9%), Niemcy -3% (WLT +3%), Hiszpania -4% (WLT -47%), Agro - 25% (WLT +16%)

- Dobry rynek wywrotek w Polsce, słabszy we Francji i Niemczech

Reklama

- Trwa projekt Optimus, który polega na przeglądzie dostawców i wywieraniu większej presji na obniżenie cen komponentów

 

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

 

Reklama

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama