Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Wzloty i upadki, czyli co na rynku kryptowalutowym piszczy

|
selectedselectedselected
Wzloty i upadki, czyli co na rynku kryptowalutowym piszczy | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Kolejnego tydzień wzlotów i upadków kryptowalut

Wahania cen uderzają we wszystkie aktywa, ale wskazują mniejszą zmienność niż w zeszłym tygodniu. Wówczas wartość bitcoinów wzrosła między 28 000 a 31 000 dolarów, ale teraz powróciła do poziomu 30 150 dolarów, na którym zakończył poprzedni tydzień. Ethereum utrzymywał się na względnie stałym poziomie, kształtując się obecnie na poziomie około 2 tys. Jednak największe newsy wciąż pojawiały się w wyniku odejścia terraUSD od jej odpowiednika fiducjarnego i późniejszej utraty wartości jej siostrzanej monety, Luny.

Podczas gdy rynek stoi w obliczu pierwszego utrzymującego się „jittera” od prawie dwóch lat (podobnie jak S&P 500 na rynku bessy), można oczekiwać, że nadejdą czasy testów dla wielu aktywów. Rola giełd będzie bardziej niż kiedykolwiek kluczowa w pomaganiu początkującym inwestorom w zmniejszaniu ryzyka poprzez zapewnianie dostępu do tych projektów o najsilniejszych przypadkach użycia, ponieważ presja na koszty utrzymania zaczyna naprawdę zmniejszać dochód rozporządzalny. Jednak dobrą wiadomością jest to, że poprzednie bessy doprowadziły do innowacji, więc chociaż nagłówki sugerują zgubę i przygnębienie, może to przyspieszyć rozwój branży.

 

Straty BTC Salwadoru wynoszą następną wypłatę obligacji

Obniżka ceny Bitcoina uderzyła w rezerwy Salwadoru, przynosząc straty równoznaczne z kolejną oczekiwaną płatnością narodu na rzecz posiadaczy obligacji. Odkąd we wrześniu ubiegłego roku stał się pierwszym rządem na świecie, który uczynił bitcoin prawnym środkiem płatniczym, prezydent Nayib Bukele zainwestował około 105 milionów dolarów, kupując BTC. Niestety cena kryptoaktywa spadła o 45 proc. od pierwszego zakupu, zmniejszając wartość pakietu o 66 milionów dolarów.

Według Bloomberga doprowadziło to do strat w wysokości około 40 milionów dolarów, co stanowi nieco więcej niż kolejna spłata długu zagranicznego kraju, z 38,25 milionami dolarów należnymi w czerwcu. Jednak zmienność cen nie wydaje się zbytnio odstraszać rządów. Brytyjskie Ministerstwo Skarbu ogłosiło w zeszłym miesiącu plany uznania stablecoinów za ważną formę płatności – wszystko to w ramach szerszych planów uczynienia Wielkiej Brytanii globalnym centrum technologii i inwestycji w kryptowaluty. Tak więc, chociaż może być wiele do nauczenia się z eksperymentu Salwadoru, nie oznacza to końca zainteresowania państwa kryptowalutami i jego rosnącym wykorzystaniem w płatnościach głównego nurtu.

 

 

Grayscale Future of Finance ETF przybywa do Europy

Reklama

Europejscy inwestorzy mogą teraz uzyskać ekspozycję na firmy krypto za pośrednictwem funduszu ETF Future of Finance firmy Grayscale, który jest teraz dostępny na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, Borsa Italiana i Deutsche Börse Xetra.

Fundusz, który wcześniej był dostępny tylko dla inwestorów amerykańskich, opiera się na indeksie Bloomberg Grayscale Future of Finance Index, śledzącym wybrane firmy świadczące usługi finansowe, które „przypuszczalnie są liderami wschodzącej gospodarki cyfrowej”.

Chociaż cena funduszu spadła, wielu jego inwestorów prawdopodobnie koncentruje się na długoterminowej wartości branży. Dlatego europejscy inwestorzy mogą zdecydować się na pewną ekspozycję, póki mogą po tych niższych cenach.

 

Cloudflare eksperymentuje z ETH, aby „zbudować lepszy internet”

Cloudflare ma uruchomić węzły walidacyjne Ethereum w ciągu najbliższych kilku miesięcy w ramach swojego zaangażowania w zrównoważony rozwój środowiska i pomóc „budować lepszy internet”. Firma jest przygotowana do pełnego ulokowania węzłów walidatora w ramach projektu - 32 Ethereum (ETH) wymaganych na węzeł - w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Przed długo oczekiwanym przejściem Ethereum na dowód stawki, Cloudflare będzie badać efektywność energetyczną, zarządzanie spójnością i szybkość sieci w sieci PoS, eksperymentując z „następną generacją sieci Web3, które obejmują dowód stawki”, ETH jest pierwszy. Z wyjątkiem jakichkolwiek opóźnień, połączenie i przejście na mechanizm konsensusu PoS rozpocznie się w drugiej połowie roku, a Cloudflare zasugeruje, że zapewni to „znaczną poprawę efektywności energetycznej” sieci.

Reklama

Chociaż Web3 był krytykowany za zużycie energii, intrygujące jest to, że giganci technologiczni spotykają się, aby pomóc rozwiązać ten problem.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Simon Peters

Simon Peters

Simon Peters jest analitykiem kryptowalut w eToro, ze szczegółową wiedzą na temat rynków i branży krypto. Pełniąc swoją funkcję w eToro, pomaga również klientom z dużym kapitałem w inwestowaniu w kryptowaluty. Simon jest absolwentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie i posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.

 


Reklama
Reklama