Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs Bitcoin Cash (BCH) przekracza 300 dolarów i wskakuje na 4. miejsce w rankingu kapitalizacji. Skąd wzrosty?

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Bitcoin Cash (BCH), pierwszy secesyjny hard fork bitcoina (BTC), pnie się w rankingu kapitalizacji rynkowej projektów kryptowalutowych, wyprzedzając zarówno Litecoina (LTC), jak i EOSa, plasując się na czwartej pozycji, za XRP. Jednocześnie BCH od początku roku zyskał na wartości niemal dwukrotnie. Co może być przyczyną wzrostów?

 

Bitcoin Cash w ciągu ostatniego miesiąca zyskał ponad 92%, zaś w ciągu samej ostatniej doby jego kurs wzrósł o ponad 9%, przekraczając granicę 300 dolarów (aktualnie ok. 305 USD). Aktualnie kapitalizacja rynkowa BCH przekracza 5,4 mld dolarów, co pozwoliło projektowi na wyprzedzenie zarówno Litecoina (5 mld USD kapitalizacji), jak i EOSa (ponad 5,1 mld USD kapitalizacji), co sprawia że Bitcoin Cash obecnie znajduje się na czwartym miejscu w rankingu kapitalizacji m.in. wg serwisu CoinMarketCap. Trzecia pozycja, zajmowana przez XRP nie jest jednak aktualnie zagrożona, ze względu na jego kapitalizację, wynoszącą aktualnie ponad 13,7 mld dolarów.

Mimo wzrostu do 300 dolarów, notowania Bitcoin Cash wciąż dalekie są od momentu sprzed podziału sieci na dwa oddzielne łańcuchy bloków (15 listopada 2018 r.) - opisywany Bitcoin Cash oraz Bitcoin SV (aktualnie na 12. miejscu w rankingu kapitalizacji), kiedy to kurs BCH przekraczał 400 dolarów.

Reklama

 

Czytaj także: Hard fork Bitcoin Cash (BCH) za nami. Powstają BCHABC i BCHSV, ale co dalej?

Bitcoin Cash (BCH), powstały w ramach odłączenia się od sieci bloków bitcoina (BTC), zdołał utrzymać swoją integralność na niewiele ponad rok (powstał 1 sierpnia 2017 r.). W czwartek 15 listopada odbył się planowany od dawna hard fork sieci Bitcoin Cash, który jednak finalnie doprowadził do podział.. Czytaj
Hard fork Bitcoin Cash (BCH) za nami. Powstają BCHABC i BCHSV, ale co dalej?

Bitcoin Cash wyodrębnił się z sieci BTC na początku sierpnia 2017 r., nie wprowadzając aktualizacji SegWit, rezygnując z rozwiązań skalujących opartych na protokole drugiej warstwy (jak np. Lightning Network) i zwiększając maksymalny rozmiar bloku transakcyjnego początkowo do 8 MB, później zaś do 32 MB. Za ostatnimi wzrostami, poza samym sentymentem rynkowym, stać mogą planowana na maj aktualizacja wprowadzająca podpisy Schnorra, Simple Ledger Protocol, pozwalający na proste tworzenie tokenów w obrębie sieci BCH, czy implementacja rozwiązania Xthinner, które pozwala na kompresję informacji zawartych w blokach o ponad 98%, radykalnie zwiększając skalowalność.

Czytaj także: Podpisy Schnorra - prosty trik na ulepszenie bitcoina i nie tylko

Coraz cześciej można usłyszeć, że bitcoin (BTC) jako pionierska i jednocześnie czołowa kryptowaluta pod względem technicznym jest daleko w tyle za nowszymi, szybszymi i znacznie lepiej skalowalnymi projektami blockchainowymi, które rzekomo w przyszłości doprowadzą do systematycznej marginalizacji B.. Czytaj
Podpisy Schnorra - prosty trik na ulepszenie bitcoina i nie tylko

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama
Reklama