Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Krypto Kalendarz - niskie obroty na rynku kryptowalut

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Przed weekendem sytuacja na rynku kryptowalut jest względnie pozytywna, choć niepokoić mogą bardzo niskie obroty (zwłaszcza, że w weekend te zazwyczaj jeszcze spadają). W najbliższych dniach na notowania niektórych kryptowalut wpływ mogą mieć wydarzenia, które opisujemy poniżej w ramach Krypto Kalendarza. Jak w każdy piątek, obejmuje on swoim zasięgiem okres od soboty do poniedziałku, a więc w tym przypadku 25-27 sierpnia.

 

Sytuacja rynkowa

W piątek  Bitcoin kontynuuje wzrosty rozpoczęte w czwartek. Nie są one znaczne, a sygnałem ostrzegającym dla byków są spadające obroty, które nie powinny towarzyszyć ‘zdrowym’ wzrostom kursu. W perspektywie 24 godzin cena najpopularniejszej z kryptowalut rośnie o 1,9%. W gronie TOP10 mocniej zyskują m.in. słabe w czwartek EOS (+3,3%) i Stellar (+3,1%). Warto odnotować, że wszystkie kryptowaluty z najlepszej dziesiątki notują wzrosty.

W TOP100 na plusie jest prawie 90% walut cyfrowych. Mocno rosną projekty z końca stawki – Theta Token (+26,6%) i Gas (+26,4%) – a także większy Nano (+25,9%). Najwięcej tracą Cortex (+5,9%), RChain (-5,6%), a także mocno rosnący w czwartek Bitcoin Diamond (-5,5%).

 

Auxilium – wejście na nową giełdę

Reklama

Od poniedziałku giełda Mercatox rozpocznie notowanie kryptowaluty Auxilium. Handel dostępny będzie na dwóch parach: z Bitcoinem (AUX/BTC) i Ethereum (ETH/BTC). Aktualnie trudno dokonać oceny kryptowaluty Auxilium z perspektywy rynkowej, gdyż nie jest ona objęta rankingiem CoinMarketCap. Na stronie internetowej projektu znajdziemy informację, że AUX trafi do tego rankingu po tym jak zostanie wprowadzona na pierwsze giełdy kryptowalut. Stąd można się spodziewać, że będzie to wkrótce, gdyż Mercatox będzie najwyraźniej pierwszym podmiotem notującym Auxilium.

Auxilium to kryptowaluta oparta na kodzie Ethereum. Ma ona zapewnić platformę dla smart kontraktów, tworzenie tokenów personalnych i możliwość budowania aplikacji ba blockchainie Auxilium. Kryptowaluta powstała jako odnowienie projektu Sprouts. W lipcu zakończył się proces swapu jednostek Sprouts na Auxilium.

 

Network Token – swap

Projekt Network Token przechodzi pełny rebranding i w ramach tego procesu również sam token projektu zostanie zmieniony. Nowy projekt to BlockTek University z tokenem BKU. 27 sierpnia rozpoczyna się proces swapu, czyli zamiany tokenów. Każdy 1 token NTWK zostanie zamieniony na 3 tokeny BKU. Zamiany należy dokonać w ciągu 60 dni od rozpoczęcia swapu.

 

Phore – bonusowe tokeny

27 sierpnia rozlosowane zostaną bonusowe tokeny Phore. Deweloperzy projektu przydzielą jednej wylosowanej osobie 200 jednostek PGR. Aby wziąć udział w losowaniu należy dokonać retweetu odpowiedniego posta na Twitterze Phore Blockchain, obserwować profil projektu, a także oddać na niego głos w specjalnej ankiecie. Według aktualnej ceny rynkowej 200 tokenów Phore to równowartość 120 dolarów.

Reklama

Phore to projekt oparty nie tylko na wykorzystaniu kryptowaluty (PHR) w płatnościach, ale oferujący również możliwość tworzenia zdecentralizowanych aplikacji na blockchainie. Ciekawostką związana z projektem jest to, że w czerwcu twórcom udało się z sukcesem zakończyć kampanię crowdfundingową. Jej celem było zebranie 50 tys. jednostek Phore, by opłacić wejście na jedną z azjatyckich giełd. Kilka dni po zakończeniu kampanii crowdfundingowej Phore zadebiutował na giełdzie IDAX, która aktualnie realizuje największy obrót tą kryptowalutą.

 

Konferencje i meetupy

  • ADA – meetup Cardano w Ho Chi Minh City (25 sierpnia)
  • FDX – FidentiaX uczestniczy w targach Invest Fair 2018 jako wystawca (25 sierpnia)
  • CAT - BitClave Hackathon (25-26 sierpnia)
  • BIT – spotkania biznesowe BitRewards w Tokio i Seulu (25-27 serpnia)
  • PHR – sesja AMA z Phore (26 sierpnia)
  • ALIS – sesja AMA z ALIS (27 sierpnia)

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama