Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Krypto Kalendarz - 5-11 sierpnia (Litecoin, TRON, Tezos)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym wydarzenia dla altcoinów i tokenów. Ten tydzień jest szczególnie obfity w istotne wydarzenia dla czołowych projektów, takich jak Litecoin, TRON czy Tezos.

 

Litecoin (LTC) - 5 sierpnia (5. miejsce w CMC)

W poniedziałek dojdzie do tzw. halvingu Litecoina, czyli zmniejszenia dotychczasowej nagrody za blok dla górników o połowę - z 25 LTC do 12,5 LTC. Do drugiego w historii halvingu Litecoina dojdzie na wysokości bloku transakcyjnego 1 680 000, co nastąpi ok. godz. 10. Więcej informacji na temat istotności podziału nagrody za blok oraz samego procesu znajdziesz w poniższym artykule.

Dostępność LTC na giełdach: Bibox (niecałe 9% obrotu), HitBTC (ok. 4% obrotu), Binance (ok. 1,5% obrotu), Coinbase (poniżej 1% obrotu).

URL Artykułu

Reklama

 

Tezos (XTZ) - 5 sierpnia (16. miejsce w CoinMarketCap)

W poniedziałek 5 sierpnia giełda Coinbase Pro rozpocznie przyjmowanie depozytów w XTZ w celu uruchomienia pełnego handlu tą kryptowalutą na platformie. Dostępne będą pary walutowe z dolarem (XTZ/USD) i bitcoinem (XYZ/BTC). Warto zwrócić uwagę, że Tezos w ciągu ostatniego tygodnia wzrósł o ponad 40%, co sugeruje że informacja o wejściu na Coinbase Pro została już zdyskontowana.

Tezos (XTZ) to zdecentralizowana platforma blockchain, pozwalająca na tworzenie smart kontraktów oraz zdecentralizowanych aplikacji. Projekt oparty jest na własnym kodzie źródłowym i posiada natywną kryptowalutę XTZ. Algorytm konsensusu w sieci Tezos to Proof of Stake, który umożliwia modyfikację kodu, przez co projekt jest nazywany przez twórców pierwszą rozproszoną siecią, która samoistnie się ulepsza i ewoluuje.

Dostępność XTZ na giełdach: BitMax (niecałe 40% obrotu), Kraken (ponad 20% obrotu), Bitfinex (ok. 5% obrotu).

URL Artykułu

 

0x (ZRX) - 5 sierpnia (55. miejsce w CMC)

Reklama

Projekt 0x wprowadzi w poniedziałek dwie ważne aktualizacje do swojego protokołu stworzonego do obsługi zdecentralizowanych giełd dla tokenów Ethereum (ETH). Aktualizacja ZEIP-24 zapewni wsparcie dla tokenów ERC-1155 (tzw. tokenów kolekcjonerskich lub niezbywalnych), natomiast ZEIP-39 wprowadzi nowy typ ofert na zdecentralizowanej giełdzie - oferty warunkowe, realizowane wyłącznie, gdy określony stan sieci nie został zmieniony. Wprowadzenie obsługi dla tokenów ERC1155 jest istotnym wydarzeniem również dla projektu Enjin Coin (ENJ), którego zespół odpowiada za stworzenie tego standardu smart kontraktów.

0x (ZRX) to otwartoźródłowy protokół służący do tworzenia zdecentralizowanych giełd dla tokenów Ethereum (obecnie w standardzie ERC20 oraz ERC721, od poniedziałku również ERC1155). Transakcje na zdecentralizowanych giełdach opartych na 0x odbywają się na podstawie smart kontraktów, co eliminuje ryzyko oszustwa którejkolwiek ze stron transakcji.

Dostępność ZRX na giełdach: HitBTC (ponad 25% obrotu), Coinbase Pro (ponad 6% obrotu), Binance (ok. 3% obrotu), BitBay (mniej niż 1% obrotu).

 

Proton Token (PTT) - 5 sierpnia (169. miejsce w CMC)

Projekt ogłosi w poniedziałek 5 sierpnia ważny komunikat, co może wpłynąć na zwiększoną zmienność notowań.

Dostępność PTT na giełdach: CoinTiger (niemal 70% obrotu), Lbank (ponad 30% obrotu).

Reklama

 

Fortuna (FOTA) - 7 sierpnia (537. miejsce w CMC)

W środę 7 sierpnia projekt Fortune dokona rebrandingu, obejmującego aktualizację roadmapy, witryny internetowej oraz oferty produktowej. Zapowiedziano również publikację istotnej wiadomości dotyczącej przyszłej wizji rozwoju projektu.

Dostępność FOTA na giełdach: Kucoin (ponad 65% obrotu), Hotbit (ponad 30% obrotu).

 

Aeron (ARN) - 8 sierpnia (446. miejsce w CMC)

W czwartek 8 sierpnia projekt ogłosi ważną informację dotyczącą jego przyszłości.

Dostępność ARN na giełdach: Binance (niecałe 70%), ChaoEX (niecałe 25%), CoinMex (ponięzj 3% obrotu).

Reklama

 

TRON (TRX) - 10 sierpnia (11. miejsce w CMC)

W sobotę 10 sierpnia w sieci blockchain TRON zostanie uruchomiona publiczna wersja tzw. Sun Network, która będzie znaczącą aktualizacją dotychczasowego protokołu TRON. Docelowo ma zwiększyć decentralizację sieci i jej skalowalność. Jednym z głównych założeń Sun Network jest uruchomienie łańcuchów pobocznych (ang. sidechains), w tym również tzw. Dappchain, czyli niezależnych łańcuchów pobocznych obsługujących konkretne zdecentralizowane aplikacje, co ma zapewnić ich wysoką przepustowość i nie wpływać na skalowalność głównej sieci bloków. Wprowadzenie Sun Network jest istotnym wydarzeniem dla projektu.

TRON (TRX) to wysokoskalowalna platforma blockchain oparta na algorytmie konsensusu Delegated Proof of Stake, która ma na celu stworzenie darmowego i zdecentralizowanego Internetu. TRON planuje stworzenie sieci internetowej rozrywki opartej na blockchain, łączącej twórców i odbiorców bez konieczności istnienia pośredników. Duża część rozwiązań w protokole została zaczerpnięta bezpośrednio z konkurencyjnego Ethereum.

Dostępność TRX na giełdach: Catex (19% obrotu), HitBTC (niecałe 15% obrotu), Kucoin (niecałe 4% obrotu), Binance (niecałe 3% obrotu), BitBay (poniżej 1% obrotu).

 

Zmiana ceny projektów opisanych w Krypto Kalendarzu w zeszłym tygodniu (7 dni):

  • Cardano (ADA):  -3,61% (-15,06% do BTC)
  • Vexanium (VEX): -6,75% (-18,8% do BTC)
  • LTO Network (LTO): 2,16% (-9,91% do BTC)
  • Ark (ARK): -15,9% (-25,88% do BTC)
  • Zcoin (XZC): -2,66% (-14,2% do BTC)
  • Siacoin (SC): -0,42% (-14,29% do BTC)
  • DigiByte (DGB): -4,16% (-16,07% do BTC)
  • Horizen (ZEN): 18,19% (4,17% do BTC)

URL Artykułu

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama
Reklama