Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

halving

Kurs Bitcoina (BTC) powyżej 100 tys. dolarów do końca 2021 roku? Anthony Pompliano, współzałożyciel kryptowalutowego funduszu inwestycyjnego Morgan Creek Digital Assets, jest niemal pewny, że w ciągu niecałych trzech lat kurs najpopularniejszej kryptowaluty przekroczy granicę 100 tys. dolarów, będącą pięciokrotnością obecnych historycznych szczytów. Jakie argumenty Pompliano ma dla potwierdzenia swojej optymistycznej prognozy?

 

W wywiadzie udzielonym serwisowi BloxLive Pompliano stwierdził, że klasyczna analiza oparta na popycie i podaży wciąż jest najbardziej adekwatna do przewidywania ceny bitcoina. Wg niego, największym impulsem wzrostowym dla BTC będzie nadchodzący w maju przyszłego roku halving, zmniejszający nagrodę za blok o połowę, do 6,25 BTC. Pompliano twierdzi, że większość inwestorów instytucjonalnych nie jest nawet świadoma istnienia halvingu i spowodowany nim wzrost ceny będzie postrzegać jako kontynuację długoterminowego trendu wzrostowego. Będzie wiązać się to z systematycznie zwiększaną ekspozycją inwestorów instytucjonalnych na BTC.

Oprócz tego, wg Pompliano na korzyść bitcoina wpłynie niestabilna sytuacja globalnej gospodarki, co sprawi że będzie on postrzegany jako inwestycyjna bezpieczna przystań na „trudne czasy”.

Reklama

Współzałożyciel Morgan Creek Digital Assets dodał również, że w przeciwieństwie do walut fiducjarnych, to czas jest największym sprzymierzeńcem bitcoina, głównie ze względu na jego deflacyjny charakter, wynikający ze ściśle ograniczonej maksymalnej podaży do 21 mln jednostek.

Na samego bitcoina pozytywnie wpłynie również projekt Libra Coin, który przyczyni się do zwiększenia świadomości związanej z kryptowalutami, jak twierdzi Pompliano.

 

Wszystko to przyczyni się do tego, że notowania BTC z 75% pewnością osiągną pułap 100 tys. dolarów do 2021 r. Wzrostom towarzyszyć będzie jednak znacznie większa zmienność cenowa, należy liczyć się z wieloma korektami spadkowymi sięgającymi nawet powyżej 20-30%, jak twierdzi Anthony Pompliano.

Czytaj więcej