Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Bill Clinton

W ostatnim czasie swoje poglądy na temat technologii blockchain wyraził Bill Clinton. Były prezydent Stanów Zjednoczonych okazał się entuzjastą nowości technologicznych.

 

W dniach 1-2 października w San Francisco odbywa się konferencja Swell zorganizowana przez Ripple. W trakcie konferencji są omawiane liczne tematy z zakresu polityki zagranicznej, kwestii kulturowych, blockchain, inwestycji w kryptowaluty i bankowości.  

Jak informuje portal Cointelegraph, 1 października na konferencji w San Francisco swe poglądy na temat technologii blockchain wyraził były amerykański prezydent Bill Clinton.

 

Co Bill Clinton sądzi na temat technologii blockchain?

Reklama

Były prezydent USA dostrzegł potencjał tak przełomowych technologii. W trakcie swego wystąpienia stwierdził, że przemiany i możliwości technologii blockchain są bardzo duże.

Bill Clinton w swym przemówieniu powiedział: „Cała branża blockchain ma tak duży potencjał, ponieważ można ją stosować niezależnie od granic państwowych i dochodów. Przemiany i możliwości są oszałamiająco wielkie.”

Były prezydent Stanów Zjednoczonych uważa także, że polityka ekonomiczna i społeczna „działa lepiej jako gra o sumie dodatniej”.

Bill Clinton dostrzegł również, że nowy rozwój technologiczny dokonuje się w niekorzystnych realiach politycznych USA i Europy. Jak stwierdził: „Można to wszystko zrujnować przez politykę negatywnej tożsamości oraz politykę ekonomiczną i społeczną. Pomyślmy o tym.”

Warto wspomnieć, że Bill Clinton otrzymał swój pierwszy Bitcoin (BTC) w 2016 r. na konferencji w Waszyngtonie. Podarował mu ten prezent Matthew Roszak – inwestor venture capital i przedsiębiorca z branży technologicznej.

Jednak żona byłego prezydenta – Hillary Clinton nie jest tak entuzjastycznie nastawiona do kryptowalut i nie przyjmowała datków w BTC w czasie swej kampanii prezydenckiej.

Reklama

 

Kryptowaluty a SEC

Niewątpliwie kryptowaluty są przedmiotem coraz większego zainteresowania nie tylko społeczeństwa, ale też władz. Amerykańskie organy regulacyjne dążą do uporządkowania kwestii związanych z aktywami cyfrowymi. Na razie panuje wiele niejasności związanych ze stanowiskiem amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wobec rynku kryptowalut.

Czytaj więcej