Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

ambra notowania

W II kwartalne 2021/2022 r. oczekujemy silniejszej dynamiki sprzedaży niż w I kwartale (gdy wyniosła 14% r/r) ze względu na efekt bazy. W końcówce roku kalendarzowego 2020 miał miejsce lock down mocno wpływający na sprzedaż detaliczną. Natomiast w IV kwartale 2021, pomimo kolejnej fali pandemii, obostrzenia były już niewielkie i sprzedaż detaliczna była bardzo silna r/r. Dzięki temu wzrost w grupie powinien zawierać się w przedziale 15-18%. W Polsce oczekujemy wzrostu sprzedaży na poziomie 15% r/r.

Dobre dynamiki zapewne osiągnięto w sklepach własnych oraz HoReCa, gdzie rok wcześniej mocno uderzył lock down (choć pełnego powrotu do normalności jeszcze tu zapewne nie było) jak również nowe marki, które spółka rozwija (produkty bezalkoholowe, Winiarnia Zamojska). Prognozujemy wzrost sprzedaży w Czechach i na Słowacji na poziomie 22% r/r dzięki stałej tendencji zdobywania rynku przez markę Mucha Sekt. Natomiast w Rumunii oczekujemy wzrostu przychodów o 18% r/r dzięki rosnącej sprzedaży marki ZAREA. Cała grupa Ambra powinna pokazać według naszych szacunków silny dwucyfrowy wzrost przychodów na poziomie 16.4% r/r.

Ambra – prognoza wyników kwartalnych 2022-02-15  - 1Ambra – prognoza wyników kwartalnych 2022-02-15  - 1

W II kwartale 2021/22 cały czas powinny być widoczne wysokie marże dzięki korzystnym zmianom w miksie produktowym, wcześniejszym podwyżkom cen oraz odbiciu kanału HoReCa. Zakładamy, że podobnie jak w poprzednim kwartale wzrosła r/r marża ze sprzedaży (+0.8 p.p. do 43.5%), choć poprawa nie była już tak silna ze względu na rosnące koszty. Równocześnie zakładamy, że koszty marketingu i dystrybucji oraz koszty ogólnego zarządu zwiększyły się o 2 p.p. szybciej niż dynamika sprzedaży grupy (m.in. wzrost kosztów reklamy). Zakładamy brak zdarzeń w linii pozostałych przychodów i kosztów operacyjnych.

Reklama

Dzięki silnym dynamikom sprzedaży EBIT powinien wzrosnąć o 15.4% r/r do 54.4 mln PLN. Oczekujemy, że grupa Ambra miała w II kwartale 2021/22 różnice kursowe zbliżone do zera (EUR/PLN na koniec kwartału praktycznie się nie zmienił), a koszty odsetkowe wyniosły 0.5 mln PLN. Zakładamy, że zyski mniejszości wyniosły 9.8 mln PLN. Oznacza to, że według naszych szacunków zysk netto dla akcjonariuszy Ambra w II kw. 2021/22 wyniósł 32.8 mln PLN (+10.8% r/r). Spółka poda wyniki za II kwartał oraz I półrocze 2021/22 w dniu 22 lutego.

 

Raporty analityczne spółki Ambra S.A

Czytaj więcej

Artykuły związane z ambra notowania