Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Taylor Swift na prezydenta USA! Tego chce znany inwestor i miliarder

|
selectedselectedselected

Czy znany inwestor zwariował? Poparł kandydaturę gwiazdy pop Taylor Swift w wyścigu do Białego Domu.

Taylor Swift na prezydenta USA! Tego chce znany inwestor i miliarder
unsplash/Rex Features/East News
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • Kim jest słynny inwestor, popierający kandydaturę Taylor Swift na prezydenta USA?
  • Czemu Taylor Swift jest jego idealną kandydatką?
  • Dlaczego wizerunek inwestora został ostatnio nadszarpnięty?

 

Słynny inwestor Ray Dalio poszedł na koncert Taylor Swift, zrobił sobie selfie i poparł ją na prezydenta! To nie pierwszy dziwny wybryk słynnego założyciela funduszu Bridgewater.

 

„Taylor Swift potrafi zjednoczyć Amerykanów”

Słynny inwestor i miliarder Ray Dalio uważa, że wybór piosenkarki Taylor Swift na prezydenta USA byłbym wyjściem dla podzielonej politycznie Ameryki.

Legendarny założyciel firmy inwestycyjnej Bridgewater Associates wybrał się na koncert Taylor Swift w Singapurze. W mediach społecznościowych umieścił swoje selfie z nią i stwierdził, że byłaby ona lepszym prezydentem USA, niż Joe Biden czy Donald Trump.

Reklama

"@TaylorSwift na prezydenta!" napisał Dalio na Instagramie. "Właśnie widziałem ją na koncercie w Singapurze i zdałem sobie sprawę, że potrafi zjednoczyć Amerykanów i ludzi w większości krajów znacznie lepiej, niż którykolwiek z kandydatów, a łączenie ludzi jest najważniejsze".

 

taylor swift na prezydenta usa tego chce znany inwestor i miliarder grafika numer 1taylor swift na prezydenta usa tego chce znany inwestor i miliarder grafika numer 1

 

Przypomnijmy, że jakiś czas temu Dalio w publicznych wypowiedziach naciskał na amerykańskich polityków, aby przyjęli bardziej centrowe podejście w swojej wizji Ameryki. Po koncercie Swift pisał w mediach społecznościowych, że warto byłoby, aby USA miały kandydatów na prezydenta dobrze czujących się w uniwersalnej kulturze.

"Potrzebujemy bardzo silnego politycznego centrum" – mówił Dalio podczas Fortune Global Forum w listopadzie 2023. "Mamy różnice nie do pogodzenia między stronami, które nie zaakceptują przegranej w nadchodzących wyborach, więc USA czeka polityczny chaos" - ostrzegał.

Reklama

Co ciekawe, Dalio wskazywał na byłą ambasador ONZ Nikki Haley za najbardziej obiecującą kandydatkę na prezydenta USA. Jednak Haley odpadła z wyścigu, a Dalio znalazł sobie nową faworytę.

 

Zobacz także: Prognozy dla złotego, euro, dolara, bitcoina i złota – marzec 2024

 

Całowanie pierścienia i śledztwo w sprawie kałuży moczu

Co ciekawe, wokół Dalio było ostatnio głośno z uwagi na jego biografię pt. "The Fund: Ray Dalio, Bridgewater Associates, and the Unraveling of a Wall Street Legend". Jej autorem jest Rob Copeland.

Zarządzający aktywami rzędu 168 mld USD Ray Dalio został w tejże książce ukazany jako toksyczny i lekko szalony mendżer. „Ray Dalio nie chce, żebyś przeczytał tą książkę” – tak reklamuje swoje dzieło Copeland.

Gdy Dalio ogłosił przejście na emeryturę pod koniec 2022 roku, wywołało to spore poruszenie. Swoją firmę Bridgewater Associates zakładał prawie 50 lat temu w swoim mieszkaniu. Przez dekady uchodził on za  niezwykle zdolnego inwestora i menedżera.

Reklama

Tymczasem w „The Fund” wielokrotnie nagradzany dziennikarz „New York Times” Rob Copeland pokazuje, że Dalio jest nie tylko tytanem pracy, ale też pysznym paranoikiem. Copeland odbył setki rozmów i przedstawił wiele fascynujących historii związanych z Dalio.

Trudno w to uwierzyć, ale Dalio podobno kazał całować się w pierścień byłemu szefowi FBI, a ten… to uczynił. Poza tym, Dalio potrafił przeprowadzać wewnątrzfirmowe śledztwo w sprawie wielkiej kałuży sików w męskiej łazience w siedzibie Bridgewater w Westport, a pracownicy funduszu zostali przydzieleni do pilnowania toalety.

Ray Dalio stwierdził oficjalnie, że jego biografia pióra Copelanda to czysta fikcja. Założyciel Bridgewater ma majątek szacowany na 15,4 mld USD.

 

Zobacz również: Cyfrowe waluty banków centralnych CBDC są niebezpieczne i niepotrzebne – alarmuje ekonomista

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Piotr Rosik

Piotr Rosik

Zastępca redaktora naczelnego portalu FXMAG. Publicysta m.in. portalu Obserwator Finansowy. Wcześniej był m.in. wicenaczelnym portalu Strefa Inwestorów (2017-2022), redaktorem naczelnym dwutygodnika „Pieniądze&Inwestycje” (2014-16), dziennikarzem w "Gazecie Giełdy Parkiet" oraz "Rzeczpospolitej" i "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Obserwuj autoraTwitter


Reklama
Reklama