Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Złoto i srebro skazane na rynek niedźwiedzia?

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Ceny dwóch kluczowych metali szlachetnych – złota i srebra – znalazły się w kluczowej strefie wsparcia. Jej przebicie może zapoczątkować średnioterminowy scenariusz spadkowy i sprowadzić notowania tych metali do najniższych w tym roku poziomów.

 

Już od miesiąca ceny złota i srebra wyraźnie spadają. Uncja złota potaniała o ponad 6%, a srebra o ponad 9,5%. Dziś notowania srebra już naruszyły strefę wsparcia przy poziomie 16,05, ale pełny sygnał spadkowy otrzymamy, gdy świeca dzienna zamknie się poniżej niego. Dużo bardziej czytelny scenariusz obserwujemy jednak na rynku złota, stąd rozwój sytuacji na rynku srebra powinien nam służyć głównie jako potwierdzenie sygnału na rynku żółtego kruszcu.

W jego przypadku możemy nakreślić scenariusz techniczny oparty na formacji podwójnego szczytu (dwukrotny test poziomu 1296,0). Wybicie poziomu 1215,0 (potwierdzone przez wspomniany sygnał na rynku srebra) sprawi, że będziemy oczekiwać ruchu w stronę dołków z grudnia ubiegłego roku – minimalny zasięg to poziom 1134,0.

 

Srebro - D1

Reklama

srebrosrebro

 

Złoto - D1

złotozłoto

 

Scenariusz spadkowy w obecnej sytuacji technicznej nie wydaje się bezpodstawny. Choć patrząc na rynek złota z perspektywy interwału D1 określilibyśmy trend jako wzrostowy, to na rynku srebra układ kolejnych wierzchołków wskazuje na potencjalne odwrócenie trendu. Wystarczy porównać na jakich poziomach kształtowały się dołki z kwietnia i czerwca na rynku srebra (tendencja zniżkująca) , a na jakich na rynku złota (te same poziomy).

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama