Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Wyprzedaży akcji, dobre środowisko do zakupów obligacji. Na tle walut regionu (korony CZK i forinta HUF) złoty PLN wypada najlepiej

|
selectedselectedselected
Wyprzedaży akcji, dobre środowisko do zakupów obligacji. Na tle walut regionu (korony CZK i forinta HUF) złoty PLN wypada najlepiej | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Obawy o spowolnienie wzrostu przyczyniły się do kontynuacji wyprzedaży akcji, a w związku z awersją do ryzyka zyskiwały obligacje. W Stanach krzywa UST otworzyła się ujemną luką i kontynuowała spadki dochodowości przez resztę sesji. Finalnie obniżyła się na całej długości o śr. 12 pb. do odpowiednio 2,55% (2Y), 2,77% (10Y) i 2,87% (30Y).

W Europie podobnie zyskiwały ceny papierów każdego kraju członkowskiego strefy euro z wyjątkiem Grecji, w przypadku której spowolnienie w Europie to tradycyjnie dodatkowa premia do ryzyka dla obligatariuszy. W przypadku krzywej niemieckiej zniżki wyniosły na kluczowych węzłach -13 pb. (2Y), -12 pb. (10Y) i -6 pb. (30Y), w wyniku czego krzywa zamknęła sesję na odpowiednio 0,15%, 0,85% i 1,00%. Dwa kroki w tył dał także rynek pieniężny (18x24 - 26 pb.).

Dobre środowisko do zakupów obligacji. Na tle walut regionu (CZK i HUF) złoty (PLN) wypada najlepiej  - 1Dobre środowisko do zakupów obligacji. Na tle walut regionu (CZK i HUF) złoty (PLN) wypada najlepiej  - 1

Dziś od rana obserwujemy próby odbicia na rynkach akcji w Azji w ramach odreagowania po wczorajszych spadkach oraz w obliczu spekulacji na temat możliwego wsparcia słabnącego wzrostu przez chińskie władze. W tle były rachityczne próby korekty wczorajszych spadków cen ropy naftowej. W tym otoczeniu widzimy miejsce dla kontynuacji zniżek dochodowości, szczególnie wobec porannych ostrzeżeń ministra spraw zagranicznych Rosji, że grozi nam konflikt nuklearny. W tej sytuacji zapowiedziane na popołudnie publikacje danych o zamówieniach w przemyśle i nastrojach konsumentów Conference Board w USA, raczej nie będą w stanie odwrócić zniżkowego trendu dochodowości.

Reklama

 

Złoty na razie jeszcze stabilny

W poniedziałek złoty osłabił się symbolicznie wobec euro o 0,2 gr. Aczkolwiek zmienność w ciągu dnia była zauważalna, choć poniżej średniej. Na tle walut regionu (CZK i HUF) złoty wypadł najlepiej, szczególnie względem forinta (-0,8%). Para wciąż walczy z oporem na 4,65. Sądzimy jednak, że z dwóch ograniczeń konsolidacji łatwiej będzie kursowi przebić to górne.

Dziś rano złoty osłabł do euro. Deprecjację naszej waluty wsparło umocnienie euro do dolara oraz wzrost ryzyka geopolitycznego. W dalszej części dnia spodziewamy się podtrzymania presji na osłabienie złotego.

Dobre środowisko do zakupów obligacji. Na tle walut regionu (CZK i HUF) złoty (PLN) wypada najlepiej  - 2Dobre środowisko do zakupów obligacji. Na tle walut regionu (CZK i HUF) złoty (PLN) wypada najlepiej  - 2

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama